Manager Group ApS
CVR 43 86 20 49 · Tappernøje · Sportsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Manager Group ApS har CVR-nummer 43862049. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Sportsaktiviteter i.a.n. (branchekode 931900). Adresse: Sølperupvej 4A, 4733 Tappernøje. Stiftet: 15. februar 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 252.540 kr., årets resultat 166.530 kr., egenkapital 664.144 kr., aktiver i alt 4.211.429 kr. Soliditetsgraden på 15,8 % er lavere end hos 54 % af de 321 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 166.530 kr. er højere end hos 86 % af de 321 virksomheder i branchen «Sportsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 52 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Manager Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
- Adresse
- Sølperupvej 4A, 4733 Tappernøje
- Kommune
- NÆSTVED
- Stiftet
- 15 Feb 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som tilknyttet partner og serviceudbyder til sportsinformationsoperatører, at udvikle og drive e-handelsprojekter omkring væddeløbsbegivenheder samt delvis ejerskab og handel med væddeløbsheste
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-03-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43862049 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sølperupvej 4A, 4733 Tappernøje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
25,1%
▼ 53,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,19
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
15,8%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-57,2%
▼ 57,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
321 virksomheder i «Sportsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 252.540 | 524.543 | 126.125 |
| Resultat før skat | 217.306 | 500.588 | 89.136 |
| Årets resultat | 166.530 | 389.510 | 68.104 |
| Egenkapital | 664.144 | 497.614 | 108.104 |
| Aktiver i alt | 4.211.429 | 2.804.633 | 1.291.773 |
| Omsætningsaktiver | 4.211.429 | 2.804.633 | 1.291.773 |
| Kortfristet gæld | 3.547.285 | 2.307.019 | 1.183.669 |
| Gæld i alt | 3.547.285 | 2.307.019 | 1.183.669 |
| Soliditetsgrad | 15.8% | 17.7% | 8.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Jens Glud Hansen Siden 21 Jun 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Jens Glud Hansen Siden 26 Oct 2023Direktør
Produktionsenheder
1Manager Group ApS
P-nr. 1029041993
Sølperupvej 4A, 4733 Tappernøje
Sportsaktiviteter i.a.n. (931900)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 504.949 DKK | 111.078 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 95.666 DKK | 21.032 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Manager Group ApS (CVR 43862049)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sportsinformationsoperatører, væddeløbsbegivenheder, handelsprojekter.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.