Mandt Rømer Holding ApS
CVR 39 82 38 45 · Hjørring · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mandt Rømer Holding ApS har CVR-nummer 39823845. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Amtmandstoften 1, 9800 Hjørring. Stiftet: 30. august 2018. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.963 kr., årets resultat -11.042 kr., egenkapital 7.245 kr., aktiver i alt 191.135 kr. Soliditetsgraden på 3,8 % er lavere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -11.042 kr. er lavere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mandt Rømer Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Amtmandstoften 1, 9800 Hjørring
- Kommune
- HJØRRING
- Stiftet
- 30 Aug 2018
- Selskabskapital
- 133.333 DKK
- Formål
- eje og investere i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-08-30
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39823845 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500365C9AYE458686
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Amtmandstoften 1, 9800 Hjørring
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-152,4%
▼ 143,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,36
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
3,8%
▼ 6,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-569,6%
▼ 569,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.963 | -5.646 | -2.250 | -4.692 | -3.125 |
| Resultat før skat | -11.033 | — | — | — | — |
| Årets resultat | -11.042 | -1.649 | 1.536 | -5.239 | -3.495 |
| Egenkapital | 7.245 | 18.287 | 19.936 | 18.400 | 23.639 |
| Aktiver i alt | 191.135 | 186.041 | 45.035 | 43.669 | 40.671 |
| Omsætningsaktiver | 66.135 | 61.041 | 45.035 | 43.669 | 40.671 |
| Kortfristet gæld | 183.890 | 167.754 | 25.099 | 25.269 | 17.032 |
| Gæld i alt | 183.890 | 167.754 | 25.099 | 25.269 | 17.032 |
| Soliditetsgrad | 3.8% | 9.8% | 44.3% | 42.1% | 58.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Eli Kristin Rømer Siden 30 Aug 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Eli Kristin Rømer Siden 30 Aug 2018Direktør
Produktionsenheder
1Mandt Rømer Holding ApS
P-nr. 1023910892
Amtmandstoften 1, 9800 Hjørring
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -1.716 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -128 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.495 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -4.934 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mandt Rømer Holding ApS (CVR 39823845)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.