Marco Maximo Murolo ApS
CVR 38 69 86 99 · Frederiksberg · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Marco Maximo Murolo ApS har CVR-nummer 38698699. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Borups Alle 146, 4. tv, 2000 Frederiksberg. Stiftet: 1. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 152.127 kr., årets resultat -124.416 kr., egenkapital 204.682 kr., aktiver i alt 223.227 kr. Soliditetsgraden på 91,7 % er højere end hos 97 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -124.416 kr. er lavere end hos 77 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 56 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Marco Maximo Murolo ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Borups Alle 146, 4. tv, 2000 Frederiksberg
- Kommune
- FREDERIKSBERG
- Antal ansatte
-
2
2017 2018
- Telefon
- 25339464
- Stiftet
- 1 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- restaurations-, cafe og barvirksomhed, cateringvirksomhed, at facilitere rammerne om tilsvarende virksomhed for andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-07
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38698699 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Borups Alle 146, 4. tv, 2000 Frederiksberg
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-60,8%
▼ 49,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
12,04
▲ 10,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
91,7%
▲ 29,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-240,1%
▼ 240,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 152.127 | 347.956 | 456.823 | -19.511 | -10.376 |
| Resultat før skat | -134.839 | -46.683 | -7.879 | -176.420 | -25.359 |
| Årets resultat | -124.416 | -36.577 | -6.186 | -97.886 | -8.045 |
| Egenkapital | 204.682 | 329.098 | -84.325 | -78.139 | -266.102 |
| Aktiver i alt | 223.227 | 530.688 | 523.214 | 519.878 | 29.747 |
| Omsætningsaktiver | 223.227 | 377.938 | 343.048 | 312.295 | 29.747 |
| Kortfristet gæld | 18.545 | 191.167 | 598.812 | 594.132 | 295.849 |
| Gæld i alt | 18.545 | 191.167 | 598.812 | 594.132 | 295.849 |
| Soliditetsgrad | 91.7% | 62% | -16.1% | -15% | -894.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
ROMA HOLDING ApS Siden 1 Jun 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Giovanni Murolo Siden 1 Jun 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
2Marco Maximo Murolo ApS
P-nr. 1022509221
Borups Alle 146, 4. tv, 2000 Frederiksberg
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Ciao Pasta Charlottelund
P-nr. 1028460852
Hyldegårds Tværvej 41, 2920 Charlottenlund
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: ROMA HOLDING ApS (CVR 35407871)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver barvirksomhed, facilitere, rammerne.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.