Matu Invest Holding ApS
CVR 30 71 94 92 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Matu Invest Holding ApS har CVR-nummer 30719492. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Hundige Strandvej 196A, 1. th, 2670 Greve. Stiftet: 26. juni 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -4.367 kr., årets resultat 755.782 kr., egenkapital 3.755.558 kr., aktiver i alt 4.032.144 kr. Soliditetsgraden på 93,1 % er højere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 755.782 kr. er højere end hos 79 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Matu Invest Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Hundige Strandvej 196A, 1. th, 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Telefon
- 40404463
- mark@dtm-gulve.dk
- Stiftet
- 26 Jun 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør alene.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-06-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK30719492 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845005E39C5CCNYA868
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hundige Strandvej 196A, 1. th, 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,1%
▼ 1,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,88
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
93,1%
▼ 6,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-18,9%
▼ 18,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -4.367 | -4.394 | -3.625 | -54.815 | -119.674 |
| Resultat før skat | 755.782 | 931.729 | 1.044.179 | 809.617 | 504.153 |
| Årets resultat | 755.782 | 931.729 | 1.044.179 | 809.617 | 504.153 |
| Egenkapital | 3.755.558 | 4.299.776 | 3.429.047 | 2.442.268 | 1.689.652 |
| Aktiver i alt | 4.032.144 | 4.299.776 | 3.477.773 | 2.476.438 | 1.837.781 |
| Omsætningsaktiver | 3.008.055 | 3.261.547 | 2.767.123 | 2.006.815 | 1.837.781 |
| Kortfristet gæld | 276.586 | 0 | 48.726 | 34.170 | 148.129 |
| Gæld i alt | 276.586 | 0 | 48.726 | 34.170 | 148.129 |
| Soliditetsgrad | 93.1% | 100% | 98.6% | 98.6% | 91.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mark Tunow Siden 22 Jul 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Mark Tunow Siden 26 Jun 2007Direktør
Produktionsenheder
1Matu Invest Holding ApS
P-nr. 1013460198
Hundige Strandvej 196A, 1. th, 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -60.246 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -130.289 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | — | — | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Matu Invest Holding ApS (CVR 30719492)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.