Mazur Invest ApS
CVR 43 32 77 71 · Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mazur Invest ApS har CVR-nummer 43327771. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Apotekervænget 19, 6000 Kolding. Stiftet: 15. juni 2022. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -8.195 kr., årets resultat 100.952 kr., egenkapital 276.594 kr., aktiver i alt 337.799 kr. Soliditetsgraden på 81,9 % er lavere end hos 58 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 100.952 kr. er højere end hos 56 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mazur Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Apotekervænget 19, 6000 Kolding
- Kommune
- KOLDING
- Stiftet
- 15 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- primært at fungere som holdingselskab og herudover at drive investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43327771 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Apotekervænget 19, 6000 Kolding
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
36,5%
▼ 80,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,65
▼ 29,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
81,9%
▼ 15,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-50,9%
▼ 50,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.195 | -7.227 | -11.020 |
| Resultat før skat | 101.220 | 205.638 | -11.052 |
| Årets resultat | 100.952 | 205.594 | -11.052 |
| Egenkapital | 276.594 | 175.642 | 28.948 |
| Aktiver i alt | 337.799 | 180.686 | 33.948 |
| Omsætningsaktiver | 161.906 | 160.686 | 13.948 |
| Kortfristet gæld | 61.205 | 5.044 | 5.000 |
| Gæld i alt | 61.205 | 5.044 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 81.9% | 97.2% | 85.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Franz Højgaard Mazur Siden 15 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Franz Højgaard Mazur Siden 15 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1Mazur Invest ApS
P-nr. 1028333133
Apotekervænget 19, 6000 Kolding
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 256 DKK | 44 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.382 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mazur Invest ApS (CVR 43327771)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver herudover, fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.