MD Struer Holding ApS
CVR 41 45 80 11 · Struer · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MD Struer Holding ApS har CVR-nummer 41458011. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Kjelding Høj 63, 7600 Struer. Stiftet: 24. juni 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.024 kr., årets resultat 423.442 kr., egenkapital 1.290.914 kr., aktiver i alt 1.463.032 kr. Soliditetsgraden på 88,2 % er lavere end hos 51 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 423.442 kr. er højere end hos 72 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MD Struer Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Kjelding Høj 63, 7600 Struer
- Kommune
- STRUER
- Stiftet
- 24 Jun 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje ejerandele i andre selskaber samt andre investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-06-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41458011 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Kjelding Høj 63, 7600 Struer
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
32,8%
▼ 7,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
3,23
▲ 1,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
88,2%
▲ 18,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-1,1%
▼ 1,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.024 | -4.763 | -4.499 | -4.375 | -13.563 |
| Resultat før skat | 424.403 | 430.819 | 228.525 | 618.702 | -6.743 |
| Årets resultat | 423.442 | 428.247 | 228.085 | 618.702 | -6.743 |
| Egenkapital | 1.290.914 | 1.067.472 | 761.225 | 650.940 | 32.238 |
| Aktiver i alt | 1.463.032 | 1.528.079 | 934.736 | 822.805 | 374.638 |
| Omsætningsaktiver | 556.102 | 643.881 | 547.496 | 404.922 | 374.638 |
| Kortfristet gæld | 172.118 | 460.607 | 173.511 | 171.865 | 342.400 |
| Gæld i alt | 172.118 | 460.607 | 173.511 | 171.865 | 342.400 |
| Soliditetsgrad | 88.2% | 69.9% | 81.4% | 79.1% | 8.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Muzaffer Dinc Siden 24 Jun 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Muzaffer Dinc Siden 24 Jun 2020Direktør
Produktionsenheder
1MD Struer Holding ApS
P-nr. 1025958957
Kjelding Høj 63, 7600 Struer
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 634.199 DKK | 139.502 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 2.014 DKK | 440 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -6.743 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -1.019 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MD Struer Holding ApS (CVR 41458011)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.