medhjælperen ApS
CVR 41 61 52 65 · Føvling · Avl af andet kvæg og bøfler · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
medhjælperen ApS har CVR-nummer 41615265. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Avl af andet kvæg og bøfler (branchekode 014200). Adresse: Villumsvej 12, 6683 Føvling. Stiftet: 24. august 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 129.771 kr., årets resultat 72.334 kr., egenkapital -84.773 kr., aktiver i alt 230.286 kr. Soliditetsgraden på -36,8 % er lavere end hos 92 % af de 61 virksomheder i branchen «Avl af andet kvæg og bøfler», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 72.334 kr. er højere end hos 53 % af de 61 virksomheder i branchen «Avl af andet kvæg og bøfler», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som medhjælperen ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Avl af andet kvæg og bøfler (014200)
- Adresse
- Villumsvej 12, 6683 Føvling
- Kommune
- VEJEN
- Telefon
- 42444188
- medhjaelperen@yahoo.com
- Stiftet
- 24 Aug 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- opfedning af kvæg, samt dertil knyttede forhold
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2024-01-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41615265 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Villumsvej 12, 6683 Føvling
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,73
▲ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-36,8%
▲ 149,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
199,9%
▲ 199,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
61 virksomheder i «Avl af andet kvæg og bøfler»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 129.771 | -61.223 | -59.425 | -12.298 | -33.480 |
| Resultat før skat | 92.736 | -92.841 | -84.404 | -33.088 | -42.364 |
| Årets resultat | 72.334 | -72.416 | -65.835 | -25.808 | -33.050 |
| Egenkapital | -84.773 | -157.107 | -84.693 | -18.858 | 6.950 |
| Aktiver i alt | 230.286 | 84.301 | 94.794 | 87.166 | 105.687 |
| Omsætningsaktiver | 230.286 | 7.463 | 58.544 | 19.322 | 30.123 |
| Kortfristet gæld | 315.059 | 241.408 | 178.473 | 106.024 | 98.737 |
| Gæld i alt | 315.059 | 241.408 | 178.473 | 106.024 | 98.737 |
| Soliditetsgrad | -36.8% | -186.4% | -89.3% | -21.6% | 6.6% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Heine Grandt Sørensen Siden 31 Jan 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Heine Grandt Sørensen Siden 31 Jan 2024Direktør
Produktionsenheder
1medhjælperen ApS
P-nr. 1026183479
Villumsvej 12, 6683 Føvling
Avl af andet kvæg og bøfler (014200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 41525126
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opfedning, forhold, bøfler.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.