MEN2R ApS
CVR 29 31 01 30 · Randers SØ · Anden undervisning i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MEN2R ApS har CVR-nummer 29310130. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden undervisning i.a.n. (branchekode 855900). Adresse: Koglevej 36, 8960 Randers SØ. Stiftet: 20. januar 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -18.578 kr., årets resultat -58.078 kr., egenkapital 187.682 kr., aktiver i alt 209.966 kr. Soliditetsgraden på 89,4 % er højere end hos 85 % af de 1.113 virksomheder i branchen «Anden undervisning i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -58.078 kr. er lavere end hos 81 % af de 1.113 virksomheder i branchen «Anden undervisning i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MEN2R ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden undervisning i.a.n. (855900)
- Adresse
- Koglevej 36, 8960 Randers SØ
- Kommune
- RANDERS
- Antal ansatte
-
2
2011 2018
- Telefon
- 25778646
- ttp@men2r.info
- Hjemmeside
- www.men2r.dk
- Stiftet
- 20 Jan 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- undervise personer (mentorer) til at kunne støtte udsatte grupper i samfundet
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2013-05-10
- Sekundære brancher
- Andre sociale støtte- og rådgivningsaktiviteter uden institutionsophold (889990)
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29310130 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Koglevej 36, 8960 Randers SØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: www.men2r.dk Hjemmeside oplyst til CVR https://men2r.dk/
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (20. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-30,9%
▼ 35,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
9,42
▼ 2,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
89,4%
▼ 2,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-641,9%
▼ 641,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1113 virksomheder i «Anden undervisning i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -18.578 | 49.272 | 133.230 | 41.460 | -22.006 |
| Resultat før skat | -43.920 | -16.083 | 95.970 | — | — |
| Årets resultat | -58.078 | 10.718 | 119.788 | -2.345 | -56.320 |
| Egenkapital | 187.682 | 245.760 | 235.042 | 115.255 | 117.600 |
| Aktiver i alt | 209.966 | 268.673 | 259.377 | 222.706 | 219.780 |
| Omsætningsaktiver | 209.966 | 268.673 | 259.377 | 222.706 | 219.780 |
| Kortfristet gæld | 22.284 | 22.913 | 24.335 | 107.451 | 102.180 |
| Gæld i alt | 22.284 | 22.913 | 24.335 | 107.451 | 102.180 |
| Soliditetsgrad | 89.4% | 91.5% | 90.6% | 51.8% | 53.5% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Tom Thinggaard Pedersen Siden 20 Jan 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Tom Thinggaard Pedersen Siden 20 Jan 2006Direktør
Produktionsenheder
1MEN2R ApS
P-nr. 1011986192
Koglevej 36, 8960 Randers SØ
Anden undervisning i.a.n. (855900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -13.565 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.346 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -51.867 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -42.450 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MEN2R ApS (CVR 29310130)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver mentorer, grupper, undervise.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.