Mepa Holding ApS
CVR 38 24 66 74 · København S · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Mepa Holding ApS har CVR-nummer 38246674. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Telemarksgade 2, st. th, 2300 København S. Stiftet: 5. december 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste -10.844 kr., årets resultat -37.240 kr., egenkapital -197.786 kr., aktiver i alt 5.360 kr. Soliditetsgraden på -3.690,0 % er lavere end hos 99 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -37.240 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mepa Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Telemarksgade 2, st. th, 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Telefon
- 28357394
- Stiftet
- 5 Dec 2016
- Selskabskapital
- 150.000 DKK
- Formål
- besidde datterselskabsanparter og foretage investeringer
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-06-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38246674 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Telemarksgade 2, st. th, 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,03
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-3.690,0%
▲ 889,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-115,1%
▼ 115,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.844 | -20.813 | -21.094 | -29.143 | -25.125 |
| Resultat før skat | -37.240 | 231.669 | -1.128.959 | -630.399 | -1.440.157 |
| Årets resultat | -37.240 | 246.601 | -1.171.459 | -622.637 | -1.434.062 |
| Egenkapital | -197.786 | -160.546 | -407.147 | 764.311 | 1.386.948 |
| Aktiver i alt | 5.360 | 3.506 | 19.809 | 1.136.324 | 1.732.992 |
| Omsætningsaktiver | 5.360 | 3.506 | 19.809 | 48.290 | — |
| Kortfristet gæld | 203.146 | 164.052 | 176.439 | 225.885 | — |
| Gæld i alt | 203.146 | 164.052 | 426.956 | 372.013 | 1.732.992 |
| Soliditetsgrad | -3690% | -4579.2% | -2055.4% | 67.3% | 80% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mepa Vision ApS Siden 22 Dec 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Paul Matthew Harder Cohen Siden 26 Sep 2017Direktør
Produktionsenheder
1Mepa Holding ApS
P-nr. 1021996927
Telemarksgade 2, st. th, 2300 København S
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -7.619.757 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -3.417.917 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -1.732.592 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -2.169.923 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mepa Vision ApS (CVR 44516136)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver datterselskabsanparter, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.