MEST Invest ApS
CVR 41 63 71 88 · Grindsted · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MEST Invest ApS har CVR-nummer 41637188. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Heimdalsvej 22T, 7200 Grindsted. Stiftet: 1. september 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): omsætning 0 kr., bruttofortjeneste -39.875 kr., årets resultat -38.525 kr., egenkapital 1.082.681 kr., aktiver i alt 1.091.931 kr. Soliditetsgraden på 99,2 % er højere end hos 79 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -38.525 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MEST Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Heimdalsvej 22T, 7200 Grindsted
- Kommune
- BILLUND
- stubkjaer.mette@gmail.com
- Stiftet
- 1 Sep 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- køb og salg af aktier og anparter i andre selskaber, investering i øvrige værdipapirer, investering i fast ejendom samt anden efter direktions skøn hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2020-09-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41637188 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Heimdalsvej 22T, 7200 Grindsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-3,6%
▼ 90,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
114,80
▼ 249,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,2%
▼ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-103,9%
▼ 103,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Bruttoresultat | -39.875 | -35.500 | -4.000 | -6.500 | -3.670 |
| Resultat før skat | -38.525 | 975.399 | 116.074 | -6.597 | -3.670 |
| Årets resultat | -38.525 | 975.399 | 116.074 | -6.597 | -3.670 |
| Egenkapital | 1.082.681 | 1.121.206 | 145.807 | 29.733 | 36.330 |
| Aktiver i alt | 1.091.931 | 1.124.206 | 148.807 | 32.733 | 39.330 |
| Omsætningsaktiver | 1.061.931 | 1.094.206 | 118.807 | 2.733 | 9.330 |
| Kortfristet gæld | 9.250 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Gæld i alt | 9.250 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
| Soliditetsgrad | 99.2% | 99.7% | 98% | 90.8% | 92.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Keller Stubkjær Siden 1 Sep 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Keller Stubkjær Siden 1 Sep 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1MEST Invest ApS
P-nr. 1026210956
Heimdalsvej 22T, 7200 Grindsted
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -24.601 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -3.926 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -6.597 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -3.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MEST Invest ApS (CVR 41637188)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver direktions, skøn.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.