Mette Evart ApS
CVR 38 60 30 78 · Roskilde · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mette Evart ApS har CVR-nummer 38603078. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Munkebro 3A, 4000 Roskilde. Stiftet: 24. april 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.668 kr., årets resultat -9.520 kr., egenkapital 75.886 kr., aktiver i alt 106.446 kr. Soliditetsgraden på 71,3 % er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -9.520 kr. er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mette Evart ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Munkebro 3A, 4000 Roskilde
- Kommune
- ROSKILDE
- Telefon
- 20401710
- info@evartadm.dk
- Stiftet
- 24 Apr 2017
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- handel og industri samt konsulentvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-10-11
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38603078 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Munkebro 3A, 4000 Roskilde
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-12,5%
▼ 69,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,21
▼ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
71,3%
▼ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-119,7%
▼ 119,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -1.668 | -1.668 | -1.588 | -1.147 | -588 |
| Resultat før skat | -1.668 | 48.437 | -1.590 | -1.152 | -591 |
| Årets resultat | -9.520 | 48.437 | -1.590 | -1.152 | -591 |
| Egenkapital | 75.886 | 85.406 | 36.969 | 38.559 | 39.711 |
| Aktiver i alt | 106.446 | 118.338 | 50.169 | 50.000 | 50.711 |
| Omsætningsaktiver | 6.446 | 18.338 | 169 | — | 711 |
| Kortfristet gæld | 30.560 | 32.932 | 13.200 | 11.441 | 11.000 |
| Gæld i alt | 30.560 | 32.932 | 13.200 | 11.441 | 11.000 |
| Soliditetsgrad | 71.3% | 72.2% | 73.7% | 77.1% | 78.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Evart Siden 24 Apr 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Evart Siden 24 Apr 2017Direktør
Produktionsenheder
1Mette Evart ApS
P-nr. 1022399264
Munkebro 3A, 4000 Roskilde
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -222.695 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.152 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -591 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -589 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mette Evart ApS (CVR 38603078)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver industri, konsulentvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.