Mette Nørgård Holding ApS
CVR 40 58 81 40 · Gilleleje · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mette Nørgård Holding ApS har CVR-nummer 40588140. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Sophienlund Alle 4, 3250 Gilleleje. Stiftet: 17. juni 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.100 kr., årets resultat 331.070 kr., egenkapital 997.424 kr., aktiver i alt 1.055.799 kr. Soliditetsgraden på 94,5 % er højere end hos 59 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 331.070 kr. er højere end hos 69 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mette Nørgård Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Sophienlund Alle 4, 3250 Gilleleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Telefon
- 26163718
- info@gourmeture.dk
- Stiftet
- 17 Jun 2019
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i tilknyttede og associerede virksomheder, foretage finansiering- og investeringsforretninger samt anden virksomhed, der står i naturlig forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-06-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK40588140 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Sophienlund Alle 4, 3250 Gilleleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
33,2%
▼ 3,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
4,70
▼ 33,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,5%
▼ 4,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
22,6%
▲ 22,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -6.100 | -5.850 | -6.300 | -7.656 | -5.166 |
| Resultat før skat | 331.884 | 270.458 | 262.166 | 152.453 | 16.176 |
| Årets resultat | 331.070 | 270.040 | 262.166 | 152.453 | 17.275 |
| Egenkapital | 997.424 | 733.854 | 524.814 | 262.647 | 168.148 |
| Aktiver i alt | 1.055.799 | 739.565 | 528.814 | 323.553 | 168.148 |
| Omsætningsaktiver | 274.269 | 218.714 | 76.448 | 141.306 | 96.641 |
| Kortfristet gæld | 58.375 | 5.711 | 4.000 | 60.906 | 0 |
| Gæld i alt | 58.375 | 5.711 | 4.000 | 60.906 | 0 |
| Soliditetsgrad | 94.5% | 99.2% | 99.2% | 81.2% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Lundin Siden 17 Jun 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Lundin Siden 17 Jun 2019Direktør
Produktionsenheder
1Mette Nørgård Holding ApS
P-nr. 1024787407
Sophienlund Alle 4, 3250 Gilleleje
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.984 DKK | 418 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -7.778 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 100.218 DKK | 22.044 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 36.382 DKK | 7.986 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 218.877 DKK | 48.136 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Mette Nørgård Holding ApS (CVR 40588140)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investeringsforretninger, tilknyttede, naturlig.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.