Meyzen-Restaurant ApS
CVR 42 10 14 35 · Glostrup · Servering af mad i restauranter og caféer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Meyzen-Restaurant ApS har CVR-nummer 42101435. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Servering af mad i restauranter og caféer (branchekode 561110). Adresse: Jernbanevej 16A, 2600 Glostrup. Stiftet: 8. februar 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 3.438.347 kr., årets resultat 356.168 kr., egenkapital 961.310 kr., aktiver i alt 1.882.551 kr. Soliditetsgraden på 51,1 % er højere end hos 74 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 356.168 kr. er højere end hos 77 % af de 4.451 virksomheder i branchen «Servering af mad i restauranter og caféer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 35 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Meyzen-Restaurant ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
- Adresse
- Jernbanevej 16A, 2600 Glostrup
- Kommune
- GLOSTRUP
- Antal ansatte
- 8
- Stiftet
- 8 Feb 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- indenfor fitness og helsekost
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-09-09
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42101435 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jernbanevej 16A, 2600 Glostrup
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
37,1%
▼ 33,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,72
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
51,1%
▲ 0,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-17,1%
▼ 17,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
4451 virksomheder i «Servering af mad i restauranter og caféer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.438.347 | 2.543.356 | 1.579.897 | 394.747 | — |
| Resultat før skat | 462.623 | 550.954 | 172.416 | 33.624 | 0 |
| Årets resultat | 356.168 | 429.672 | 133.999 | 26.221 | 0 |
| Egenkapital | 961.310 | 605.142 | 200.220 | 66.221 | 40.000 |
| Aktiver i alt | 1.882.551 | 1.205.652 | 728.141 | 315.764 | 40.000 |
| Omsætningsaktiver | 1.584.218 | 930.519 | 568.613 | 147.914 | 40.000 |
| Kortfristet gæld | 919.758 | 598.650 | 524.473 | 246.276 | — |
| Gæld i alt | 919.758 | 598.650 | 524.473 | 246.276 | 40.000 |
| Soliditetsgrad | 51.1% | 50.2% | 27.5% | 21% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 5 | 4 | 4 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
I.B. Holding ApS Siden 8 Feb 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Bekir Cakmak Siden 8 Feb 2021Direktør
Produktionsenheder
2Meyzen-Restaurant ApS
P-nr. 1026777174
Hans Olriks Vej 8, 3. th, 2450 København SV
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Meyzen Restaurant
P-nr. 1028574114
Jernbanevej 16A, 2600 Glostrup
Servering af mad i restauranter og caféer (561110)
Fødevarekontrol (Smiley)
1 kontrolstederKilde: Fødevarestyrelsens Smiley-ordning (findsmiley.dk).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: I.B. Holding ApS (CVR 40129138)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver helsekost, fitness, caféer.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.