MFM INVEST ApS
CVR 31 15 23 48 · Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MFM INVEST ApS har CVR-nummer 31152348. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Capellavej 14, 8270 Højbjerg. Stiftet: 13. december 2007. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2024): bruttofortjeneste -52.648 kr., årets resultat -1.690.504 kr., egenkapital 23.930.441 kr., aktiver i alt 23.989.324 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.690.504 kr. er lavere end hos 97 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MFM INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Capellavej 14, 8270 Højbjerg
- Kommune
- AARHUS
- Stiftet
- 13 Dec 2007
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- via egne lånte midler at skabe en tilfredsstillende indtjening på kort og langt sigt
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2026-03-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK31152348 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 529900CNOD8GDCITN931
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Capellavej 14, 8270 Højbjerg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,1%
▼ 5,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
395,37
▼ 149,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-434,1%
▼ 434,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Bruttoresultat | -52.648 | -36.548 | -34.585 | -22.569 | -42.556 |
| Resultat før skat | -1.673.941 | -174.885 | -2.027.041 | 7.134.696 | 4.561.112 |
| Årets resultat | -1.690.504 | -316.535 | -1.399.814 | 6.696.919 | 4.627.994 |
| Egenkapital | 23.930.441 | 26.320.945 | 26.755.280 | 28.269.494 | 21.685.574 |
| Aktiver i alt | 23.989.324 | 26.365.276 | 28.155.038 | 30.442.105 | 23.921.455 |
| Omsætningsaktiver | 23.280.692 | 24.151.398 | 18.301.590 | 12.694.448 | 9.739.490 |
| Kortfristet gæld | 58.883 | 44.331 | 1.399.758 | 2.172.611 | 2.235.881 |
| Gæld i alt | 58.883 | 44.331 | 1.399.758 | 2.172.611 | 2.235.881 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.8% | 95% | 92.9% | 90.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 0 | 0 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Fisker Mølgaard Markussen Siden 13 Dec 2007100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Fisker Mølgaard Markussen Siden 13 Dec 2007Direktør
Produktionsenheder
1MFM INVEST ApS
P-nr. 1013862407
Capellavej 14, 8270 Højbjerg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -2.851.035 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 743.492 DKK | 162.999 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | -312.989 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MFM INVEST ApS (CVR 31152348)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver langt, tilfredsstillende, indtjening.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.