MFR Rail ApS
CVR 39 64 54 24 · Næstved · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MFR Rail ApS har CVR-nummer 39645424. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (branchekode 702000). Adresse: Udsigtsbakken 19, 4700 Næstved. Stiftet: 15. juni 2018. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.081.604 kr., årets resultat 1.820.647 kr., egenkapital 2.685.997 kr., aktiver i alt 4.161.254 kr. Soliditetsgraden på 64,5 % er lavere end hos 51 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.820.647 kr. er højere end hos 92 % af de 11.946 virksomheder i branchen «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 68 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MFR Rail ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
- Adresse
- Udsigtsbakken 19, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
- 9
- Telefon
- 50306060
- malene@mfrrail.dk
- Stiftet
- 15 Jun 2018
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- sælge ydelser indenfor sikkerhedsarbejdsledelse samt håndmands- og maskinførerydelser ved jernbanen samt andre dermed beslægtede formål
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af 1 direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2018-06-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39645424 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Udsigtsbakken 19, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
67,8%
▲ 2,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,79
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
64,5%
▲ 18,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
48,8%
▲ 48,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
11946 virksomheder i «Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.081.604 | 3.624.726 | 2.693.321 | 2.956.969 | 4.636.063 |
| Resultat før skat | 2.328.049 | 1.572.270 | 763.945 | 1.191.000 | 1.702.717 |
| Årets resultat | 1.820.647 | 1.223.896 | 593.354 | 921.542 | 1.324.141 |
| Egenkapital | 2.685.997 | 1.865.348 | 1.641.452 | 1.748.098 | 1.626.556 |
| Aktiver i alt | 4.161.254 | 4.045.212 | 3.081.882 | 4.631.036 | 4.379.969 |
| Omsætningsaktiver | 2.546.422 | 4.020.520 | 3.002.622 | 4.497.208 | 4.191.573 |
| Kortfristet gæld | 1.419.424 | 2.179.864 | 1.437.237 | 2.872.488 | 2.737.289 |
| Gæld i alt | 1.419.424 | 2.179.864 | 1.437.237 | 2.872.488 | 2.737.289 |
| Soliditetsgrad | 64.5% | 46.1% | 53.3% | 37.7% | 37.1% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M & J Rasmussen ApS Siden 15 Jun 2018100% Ejer
Ledelse
1-
Malene Nicoline Rasmussen Siden 15 Jun 2018Direktør
Produktionsenheder
1MFR Rail ApS
P-nr. 1023705164
Udsigtsbakken 19, 4700 Næstved
Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning (702000)
👥 9 ansatte
Tildelte offentlige kontrakter
3-
Banedanmark · 5 May 2026
-
Banedanmark · 3 Nov 2025
-
Banedanmark · 25 Sep 2025
Kilde: TED (Tenders Electronic Daily).
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M & J Rasmussen ApS (CVR 39645297)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- ProBane ApS Havdrup
- WICHA ApS Kongens Lyngby
- Kontoret.dk ApS Herlufmagle
- WICHA Rail ApS Kongens Lyngby
- L&T TECHNOLOGY SERVICES DANMARK, FILIAL AF L&T TECHNOLOGY SERVICES LIMITED, INDIEN København Ø
- SEPHIA ApS København S
- Uniconta Group ApS København S
- LOCKHEED MARTIN GLOBAL, FILIAL AF LOCKHEED MARTIN GLOBAL INC. USA København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver sikkerhedsarbejdsledelse, maskinførerydelser, håndmands.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.