MG Contractors ApS
CVR 38 72 51 57 · Gentofte · Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MG Contractors ApS har CVR-nummer 38725157. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (branchekode 800900). Adresse: Ermelundsvej 120, 2820 Gentofte. Stiftet: 12. juni 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -746.662 kr., årets resultat -1.187.376 kr., egenkapital 541.754 kr., aktiver i alt 50.019.535 kr. Soliditetsgraden på 1,1 % er lavere end hos 82 % af de 187 virksomheder i branchen «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.187.376 kr. er lavere end hos 94 % af de 187 virksomheder i branchen «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MG Contractors ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (800900)
- Adresse
- Ermelundsvej 120, 2820 Gentofte
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 60660499
- Stiftet
- 12 Jun 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- opnåelse og udvikling af agenturer indenfor sikkerhed i byggebranchen
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-06-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38725157 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ermelundsvej 120, 2820 Gentofte
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-219,2%
▼ 260,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,09
▼ 3,5
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
1,1%
▼ 51,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-132,9%
▼ 132,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
187 virksomheder i «Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -746.662 | 4.984.513 | 4.576.388 | 3.328.089 | 2.661.168 |
| Resultat før skat | -1.494.910 | 4.626.329 | 4.206.362 | 3.115.221 | 2.775.326 |
| Årets resultat | -1.187.376 | 3.608.384 | 3.280.974 | 2.429.667 | 2.164.760 |
| Egenkapital | 541.754 | 8.729.130 | 7.120.746 | 5.839.772 | 4.410.105 |
| Aktiver i alt | 50.019.535 | 16.592.608 | 14.027.557 | 12.824.962 | 5.034.849 |
| Omsætningsaktiver | 4.255.071 | 9.084.733 | 6.941.669 | 5.615.521 | 5.034.849 |
| Kortfristet gæld | 46.365.458 | 2.529.034 | 1.294.192 | 1.247.055 | 624.744 |
| Gæld i alt | 49.440.375 | 7.830.683 | 6.878.967 | 6.967.182 | 624.744 |
| Soliditetsgrad | 1.1% | 52.6% | 50.8% | 45.5% | 87.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
M Grønfeldt Holding ApS Siden 30 Dec 202550% Ejer
-
Hng Construktion ApS Siden 30 Dec 202510% Ejer
-
Pnag Construktion ApS Siden 30 Dec 202520% Ejer
Ledelse
1-
Melanie Amilie Grønfeldt Siden 12 Jun 2017Direktør
Produktionsenheder
1MG Contractors ApS
P-nr. 1022543403
Ermelundsvej 120, 2820 Gentofte
Vagt- og sikkerhedsaktiviteter i.a.n. (800900)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M Grønfeldt Holding ApS (CVR 38410563)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver agenturer, opnåelse, sikkerhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.