MH89 Holding ApS
CVR 41 86 47 96 · Asnæs · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MH89 Holding ApS har CVR-nummer 41864796. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Fuglebakken 1, 4550 Asnæs. Stiftet: 16. november 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -22.375 kr., årets resultat -58.914 kr., egenkapital -14.773 kr., aktiver i alt 214.277 kr. Soliditetsgraden på -6,9 % er lavere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -58.914 kr. er lavere end hos 85 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MH89 Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Fuglebakken 1, 4550 Asnæs
- Kommune
- ODSHERRED
- Stiftet
- 16 Nov 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-11-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41864796 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Fuglebakken 1, 4550 Asnæs
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,94
▼ 1,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-6,9%
▼ 91,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-532,4%
▼ 532,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -22.375 | -4.875 | -3.875 | -4.000 | -6.250 |
| Resultat før skat | -58.914 | 13.626 | -5.404 | 4.864 | -8.946 |
| Årets resultat | -58.914 | 13.626 | -5.404 | 4.864 | -8.946 |
| Egenkapital | -14.773 | 44.140 | 30.514 | 35.918 | 31.054 |
| Aktiver i alt | 214.277 | 52.065 | 38.439 | 39.968 | 35.104 |
| Omsætningsaktiver | 214.277 | 16.985 | 3.359 | 4.888 | 24 |
| Kortfristet gæld | 229.050 | 7.925 | 7.925 | 4.050 | 4.050 |
| Gæld i alt | 229.050 | 7.925 | 7.925 | 4.050 | 4.050 |
| Soliditetsgrad | -6.9% | 84.8% | 79.4% | 89.9% | 88.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikkel Steen Hansen Siden 16 Nov 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Steen Hansen Siden 16 Nov 2020Direktør
Produktionsenheder
1MH89 Holding ApS
P-nr. 1026491564
Fuglebakken 1, 4550 Asnæs
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -6.374 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -5.404 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -5.136 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -8.946 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MH89 Holding ApS (CVR 41864796)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.