MICHAEL HEIN HOLDING ApS
CVR 29 61 76 00 · Klampenborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MICHAEL HEIN HOLDING ApS har CVR-nummer 29617600. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Strandvejen 413B, 2930 Klampenborg. Stiftet: 1. juni 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2025 – 31. december 2025): egenkapital 11.790.305 kr., aktiver i alt 25.278.719 kr. Soliditetsgraden på 46,6 % er lavere end hos 75 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MICHAEL HEIN HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Strandvejen 413B, 2930 Klampenborg
- Kommune
- GENTOFTE
- Antal ansatte
-
1
2017 2018
- Telefon
- 28569866
- michael@decorum.nu
- Stiftet
- 1 Jun 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- eje og administrere ejerandele i andre virksomheder
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2026-06-05
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29617600 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500MOOC3TW0ON0V04
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Strandvejen 413B, 2930 Klampenborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,86
▲ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
46,6%
▼ 4,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | -552.612 | -471.122 | — |
| Resultat før skat | — | — | -7.591.515 | -1.698.899 | 2.149.367 |
| Årets resultat | — | — | -7.591.515 | -1.698.899 | 2.149.367 |
| Egenkapital | 11.790.305 | 12.491.783 | 15.779.183 | 24.370.698 | 28.069.597 |
| Aktiver i alt | 25.278.719 | 24.440.842 | 19.982.857 | 25.222.040 | 28.418.102 |
| Omsætningsaktiver | 3.168.014 | 2.596.058 | 2.860.615 | 2.710.342 | 4.278.763 |
| Kortfristet gæld | 3.676.953 | 3.622.954 | 2.338.674 | 851.342 | 348.505 |
| Gæld i alt | 13.488.414 | 11.949.059 | 4.203.674 | 851.342 | 348.505 |
| Soliditetsgrad | 46.6% | 51.1% | 79% | 96.6% | 98.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | 2 | 2 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
INVESTERINGSSELSKABET HEIN ApS Siden 4 Jul 2013100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Nielsen Siden 1 Jun 2006Direktør
Produktionsenheder
1MICHAEL HEIN HOLDING ApS
P-nr. 1012333133
Strandvejen 413B, 2930 Klampenborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: INVESTERINGSSELSKABET HEIN ApS (CVR 35395024)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver administrere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.