Miju Holding ApS
CVR 38 45 06 97 · Vejle Øst · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Miju Holding ApS har CVR-nummer 38450697. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Runeager 13, 7120 Vejle Øst. Stiftet: 1. marts 2017. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -68.595 kr., årets resultat 1.810.866 kr., egenkapital 1.919.852 kr., aktiver i alt 1.944.283 kr. Soliditetsgraden på 98,7 % er højere end hos 74 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.810.866 kr. er højere end hos 88 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Miju Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Runeager 13, 7120 Vejle Øst
- Kommune
- VEJLE
- dc@ac-energi.dk
- Stiftet
- 1 Mar 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- At eje kapitalandele og anden investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-03-01
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38450697 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500DE6AADA477AG35
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Runeager 13, 7120 Vejle Øst
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
94,3%
▲ 91,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
43,67
▲ 34,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,7%
▲ 6,4 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
26.289,8%
▲ 26.289,8 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -68.595 | -10.896 | -11.839 | -10.123 | -7.285 |
| Resultat før skat | 1.810.866 | 6.862 | 168.416 | 145.981 | 204.886 |
| Årets resultat | 1.810.866 | 6.862 | 168.416 | 145.981 | 204.886 |
| Egenkapital | 1.919.852 | 243.986 | 359.124 | 308.508 | 304.599 |
| Aktiver i alt | 1.944.283 | 264.436 | 638.945 | 314.508 | 310.599 |
| Omsætningsaktiver | 1.066.842 | 180.351 | 554.860 | — | — |
| Kortfristet gæld | 24.431 | 20.450 | 279.821 | 6.000 | 6.000 |
| Gæld i alt | 24.431 | 20.450 | 279.821 | 6.000 | 6.000 |
| Soliditetsgrad | 98.7% | 92.3% | 56.2% | 98.1% | 98.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Daniel Christensen Siden 1 Mar 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Daniel Christensen Siden 1 Mar 2017Direktør
Produktionsenheder
1Miju Holding ApS
P-nr. 1022226831
Runeager 13, 7120 Vejle Øst
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -34.019 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -9.656 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Miju Holding ApS (CVR 38450697)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.