mito VVS ApS
CVR 36 94 47 22 · Haslev · Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
mito VVS ApS har CVR-nummer 36944722. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (branchekode 432200). Adresse: Terslevvej 17, 4690 Haslev. Stiftet: 1. juli 2015. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 830.867 kr., årets resultat 100.160 kr., egenkapital 150.971 kr., aktiver i alt 390.549 kr. Soliditetsgraden på 38,7 % er lavere end hos 57 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 100.160 kr. er lavere end hos 54 % af de 2.183 virksomheder i branchen «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 3 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som mito VVS ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
- Adresse
- Terslevvej 17, 4690 Haslev
- Kommune
- FAXE
- Antal ansatte
-
1
2015 2018
- Stiftet
- 1 Jul 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- VVS virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36944722 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Terslevvej 17, 4690 Haslev
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mitovvs.dk Hjemmeside https://mitovvs.dk
- https://www.facebook.com/MITOVVS/?fref=ts Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (22. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
66,3%
▲ 15,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,44
▼ 0,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,7%
▼ 18,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-37,3%
▼ 37,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2183 virksomheder i «Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 830.867 | 810.294 | 680.411 | 661.057 | 317.927 |
| Resultat før skat | 128.467 | 207.005 | 93.308 | 125.004 | -242.031 |
| Årets resultat | 100.160 | 159.685 | 71.473 | 97.238 | -189.035 |
| Egenkapital | 150.971 | 315.811 | 236.126 | 164.653 | 67.415 |
| Aktiver i alt | 390.549 | 551.839 | 433.699 | 405.517 | 553.918 |
| Omsætningsaktiver | 344.193 | 489.483 | 355.343 | 405.517 | 553.918 |
| Kortfristet gæld | 239.578 | 236.028 | 197.573 | 240.864 | 486.503 |
| Gæld i alt | 239.578 | 236.028 | 197.573 | 240.864 | 486.503 |
| Soliditetsgrad | 38.7% | 57.2% | 54.4% | 40.6% | 12.2% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Hebogaard Holding ApS Siden 22 Sep 2019100% Ejer
Ledelse
1-
Thomas Bo Hansen Siden 1 Jul 2015Adm. dir.
Produktionsenheder
1mito VVS ApS
P-nr. 1020534628
Terslevvej 17, 4690 Haslev
Installation af vvs-, varme- og klimaanlæg (432200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Hebogaard Holding ApS (CVR 36902825)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver varme, vvs, klimaanlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.