MJ Baker Holding ApS
CVR 37 55 99 03 · Vanløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MJ Baker Holding ApS har CVR-nummer 37559903. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Grønvangen 10, 2720 Vanløse. Stiftet: 17. marts 2016. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -8.266 kr., årets resultat -12.449 kr., egenkapital 2.949.896 kr., aktiver i alt 3.065.348 kr. Soliditetsgraden på 96,2 % er højere end hos 63 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -12.449 kr. er lavere end hos 77 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MJ Baker Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Grønvangen 10, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- Stiftet
- 17 Mar 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-03-17
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37559903 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Grønvangen 10, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-0,4%
▼ 30,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,04
▼ 6,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,2%
▼ 1,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-101,4%
▼ 101,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -8.266 | -7.642 | -7.500 | -13.050 | -8.864 |
| Resultat før skat | -12.449 | 878.806 | 939.840 | 533.804 | -9.430 |
| Årets resultat | -12.449 | 878.806 | 939.840 | 533.804 | -9.430 |
| Egenkapital | 2.949.896 | 2.962.345 | 2.083.539 | 1.143.699 | 609.895 |
| Aktiver i alt | 3.065.348 | 3.018.614 | 2.616.640 | 2.549.444 | 2.549.785 |
| Omsætningsaktiver | 4.428 | 340.044 | 196 | 0 | 341 |
| Kortfristet gæld | 115.452 | 56.269 | 533.101 | 1.405.745 | 1.939.890 |
| Gæld i alt | 115.452 | 56.269 | 533.101 | 1.405.745 | 1.939.890 |
| Soliditetsgrad | 96.2% | 98.1% | 79.6% | 44.9% | 23.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Matthew John Baker Siden 17 Mar 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Matthew John Baker Siden 17 Mar 2016Direktør
Produktionsenheder
1MJ Baker Holding ApS
P-nr. 1021277378
Grønvangen 10, 2720 Vanløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -18.194 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -31.910 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -64.196 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -9.430 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -33.856 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MJ Baker Holding ApS (CVR 37559903)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver formuepleje, formueforvaltning.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.