MK - Holding Aps
CVR 42 30 47 43 · Ebeltoft · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MK - Holding Aps har CVR-nummer 42304743. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Triovej 5, 8400 Ebeltoft. Stiftet: 15. april 2021. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 449.249 kr., årets resultat 133.295 kr., egenkapital 93.682 kr., aktiver i alt 154.196 kr. Soliditetsgraden på 60,8 % er højere end hos 75 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 133.295 kr. er højere end hos 64 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MK - Holding Aps? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Triovej 5, 8400 Ebeltoft
- Kommune
- SYDDJURS
- Antal ansatte
- 2
- Telefon
- 22883535
- Stiftet
- 15 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- opkøb og renovering af bygninger til videresalg og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktion
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-02-11
- Binavne
- ABC rense-algeservice aps
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42304743 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Triovej 5, 8400 Ebeltoft
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
142,3%
▲ 185,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,55
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
60,8%
▼ 39,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
1.200,4%
▲ 1.200,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 449.249 | -12.113 | 305.566 | — | -7.500 |
| Resultat før skat | 167.474 | -12.113 | 305.559 | -362 | -21.081 |
| Årets resultat | 133.295 | -12.113 | 242.459 | -362 | -21.081 |
| Egenkapital | 93.682 | 27.887 | 261.015 | 18.557 | 18.919 |
| Aktiver i alt | 154.196 | 27.887 | 324.114 | 683.703 | 551.376 |
| Omsætningsaktiver | 154.196 | 27.887 | 324.114 | 7.650 | 75.817 |
| Kortfristet gæld | 60.514 | 0 | 63.099 | 665.146 | 532.457 |
| Gæld i alt | 60.514 | 0 | 63.099 | 665.146 | 532.457 |
| Soliditetsgrad | 60.8% | 100% | 80.5% | 2.7% | 3.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Niels Erik Ihler Jensen Siden 11 Oct 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Niels Erik Ihler Jensen Siden 15 Apr 2021Direktør
Produktionsenheder
1MK - Holding Aps
P-nr. 1027042038
Triovej 5, 8400 Ebeltoft
Murerarbejde (439100)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | -362 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -18.368 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 35250115
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opkøb, videresalg, renovering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.