MLR Invest ApS
CVR 44 01 27 66 · Tølløse · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLR Invest ApS har CVR-nummer 44012766. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Søndermarken 90, 4340 Tølløse. Stiftet: 24. april 2023. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -7.750 kr., årets resultat -264.595 kr., egenkapital 1.028.689 kr., aktiver i alt 1.041.332 kr. Soliditetsgraden på 98,8 % er højere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -264.595 kr. er lavere end hos 92 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLR Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Søndermarken 90, 4340 Tølløse
- Kommune
- HOLBÆK
- Stiftet
- 24 Apr 2023
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fungere som holdingselskab
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-04-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK44012766 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 6488JIS5W748C5S4M710
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndermarken 90, 4340 Tølløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-25,7%
▲ 16,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
66,92
▲ 58,6
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,8%
▲ 7,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
56,6%
▲ 56,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | -7.750 | -9.739 | -11.500 |
| Resultat før skat | -260.453 | -582.541 | 199.588 |
| Årets resultat | -264.595 | -609.064 | 202.117 |
| Egenkapital | 1.028.689 | 1.428.284 | 2.159.348 |
| Aktiver i alt | 1.041.332 | 1.558.653 | 2.391.571 |
| Omsætningsaktiver | 846.047 | 1.085.113 | 216.555 |
| Kortfristet gæld | 12.643 | 130.368 | 232.223 |
| Gæld i alt | 12.643 | 130.368 | 232.223 |
| Soliditetsgrad | 98.8% | 91.6% | 90.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mike Lykke Rasmussen Siden 24 Apr 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Mike Lykke Rasmussen Siden 24 Apr 2023Direktør
Produktionsenheder
1MLR Invest ApS
P-nr. 1029256744
Søndermarken 90, 4340 Tølløse
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -671.518 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 531.919 DKK | 117.018 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLR Invest ApS (CVR 44012766)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver fungere.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.