MLU INVEST ApS
CVR 29 52 28 47 · Søborg · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLU INVEST ApS har CVR-nummer 29522847. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Maj Alle 51, 2860 Søborg. Stiftet: 27. april 2006. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -10.300 kr., årets resultat 608.478 kr., egenkapital 9.695.976 kr., aktiver i alt 10.182.475 kr. Soliditetsgraden på 95,2 % er højere end hos 61 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 608.478 kr. er højere end hos 76 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLU INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Maj Alle 51, 2860 Søborg
- Kommune
- GLADSAXE
- Stiftet
- 27 Apr 2006
- Selskabskapital
- 125.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier og anparter (holdingselskab) og i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-02-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29522847 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 9845004A60A4BF4C1041
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Maj Alle 51, 2860 Søborg
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
6,3%
▲ 1,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
7,43
▼ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,2%
▼ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
42,7%
▲ 42,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -10.300 | -10.000 | -15.000 | — | — |
| Resultat før skat | 597.074 | 415.024 | 469.402 | -73.321 | 199.651 |
| Årets resultat | 608.478 | 426.492 | 460.782 | -8.689 | 160.919 |
| Egenkapital | 9.695.976 | 9.287.498 | 9.061.006 | 8.718.023 | 8.841.113 |
| Aktiver i alt | 10.182.475 | 9.687.023 | 9.304.944 | 9.056.251 | 9.255.653 |
| Omsætningsaktiver | 3.121.791 | 3.266.144 | 2.785.444 | 1.954.722 | 4.225.222 |
| Kortfristet gæld | 420.296 | 399.525 | 243.938 | 338.228 | 227.551 |
| Gæld i alt | 486.499 | 399.525 | 243.938 | 338.228 | 414.540 |
| Soliditetsgrad | 95.2% | 95.9% | 97.4% | 96.3% | 95.5% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Michael Undén Siden 30 May 2006100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Undén Siden 27 Apr 2006Direktør
Produktionsenheder
1MLU INVEST ApS
P-nr. 1012228178
Maj Alle 51, 2860 Søborg
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 133.486 DKK | 29.348 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 270.277 DKK | 59.444 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -44.897 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 849.953 DKK | 186.978 DKK | Administrationsselskab |
| 2020 | 859.185 DKK | 189.002 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLU INVEST ApS (CVR 29522847)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver besiddelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.