MLVC Holding ApS
CVR 42 31 44 04 · Vedbæk · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLVC Holding ApS har CVR-nummer 42314404. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Helgas Høj 9, 2950 Vedbæk. Stiftet: 19. april 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -1.973 kr., årets resultat -1.539 kr., egenkapital 33.176 kr., aktiver i alt 49.873 kr. Soliditetsgraden på 66,5 % er lavere end hos 68 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -1.539 kr. er lavere end hos 65 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLVC Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Helgas Høj 9, 2950 Vedbæk
- Kommune
- RUDERSDAL
- Telefon
- 28341219
- Stiftet
- 19 Apr 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed og hermed forbundet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen i forening.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-04-19
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42314404 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helgas Høj 9, 2950 Vedbæk
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-4,6%
▼ 1,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,16
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,5%
▼ 3,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-30,1%
▼ 30,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -1.973 | -1.517 | -1.109 | -1.257 | -2.670 |
| Resultat før skat | -1.973 | -1.517 | -1.134 | -1.267 | -2.670 |
| Årets resultat | -1.539 | -1.183 | -885 | -988 | -2.230 |
| Egenkapital | 33.176 | 34.715 | 35.898 | 36.782 | 37.770 |
| Aktiver i alt | 49.873 | 49.412 | 48.595 | 40.480 | 40.440 |
| Omsætningsaktiver | 2.651 | 2.190 | 1.373 | 480 | 40.440 |
| Kortfristet gæld | 16.697 | 14.697 | 12.697 | 3.698 | 2.670 |
| Gæld i alt | 16.697 | 14.697 | 12.697 | 3.698 | 2.670 |
| Soliditetsgrad | 66.5% | 70.3% | 73.9% | 90.9% | 93.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mette Louise Vestergaard Carstensen Siden 19 Apr 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mette Louise Vestergaard Carstensen Siden 19 Apr 2021Adm. dir.
Produktionsenheder
1MLVC Holding ApS
P-nr. 1027061067
Helgas Høj 9, 2950 Vedbæk
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.134 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -1.267 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -2.000 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLVC Holding ApS (CVR 42314404)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.