MLY INVEST ApS
CVR 29 61 03 63 · Næstved · Anden udlejning af boliger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MLY INVEST ApS har CVR-nummer 29610363. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udlejning af boliger (branchekode 682030). Adresse: Niels W Gades Vej 11, 4700 Næstved. Stiftet: 2. juni 2006. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 533.027 kr., årets resultat 1.402.028 kr., egenkapital 32.629.703 kr., aktiver i alt 33.229.657 kr. Soliditetsgraden på 98,2 % er højere end hos 95 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.402.028 kr. er højere end hos 84 % af de 10.551 virksomheder i branchen «Anden udlejning af boliger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 578 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MLY INVEST ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udlejning af boliger (682030)
- Adresse
- Niels W Gades Vej 11, 4700 Næstved
- Kommune
- NÆSTVED
- Antal ansatte
-
1
2015 2018
- Stiftet
- 2 Jun 2006
- Selskabskapital
- 420.790 DKK
- Formål
- direkte eller gennem ejerandele i andre selskaber at drive investerings- og finansieringsvirksomhed og virksomhed som ejendomsselskabet samt anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-01-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK29610363 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 894500895MWY9OU2R575
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Niels W Gades Vej 11, 4700 Næstved
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
4,3%
▲ 8,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
8,63
▲ 6,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
98,2%
▲ 34,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
198,1%
▲ 198,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
10551 virksomheder i «Anden udlejning af boliger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 533.027 | 78.581 | 111.290 | 104.311 | 68.784 |
| Resultat før skat | 1.704.894 | -1.382.869 | 2.733.147 | 5.839.416 | 3.593.105 |
| Årets resultat | 1.402.028 | -1.428.931 | 2.437.267 | 6.644.584 | 2.800.340 |
| Egenkapital | 32.629.703 | 31.227.676 | 32.656.607 | 30.219.340 | 23.574.756 |
| Aktiver i alt | 33.229.657 | 49.219.111 | 48.550.170 | 54.264.258 | 47.767.816 |
| Omsætningsaktiver | 5.175.614 | 41.677.196 | 35.690.538 | 30.398.083 | 32.687.322 |
| Kortfristet gæld | 599.954 | 17.991.435 | 531.886 | 365.565 | 1.292.832 |
| Gæld i alt | 599.954 | 17.991.435 | 15.893.563 | 24.044.918 | 24.193.060 |
| Soliditetsgrad | 98.2% | 63.4% | 67.3% | 55.7% | 49.4% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MLY Holding ApS Siden 11 Aug 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Lene Nørgaard Lyngsfeldt Siden 2 Jan 2023Direktør
Produktionsenheder
1MLY INVEST ApS
P-nr. 1012312381
Niels W Gades Vej 11, 4700 Næstved
Anden udlejning af boliger (682030)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 967.972 DKK | 212.938 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MLY Holding ApS (CVR 41596597)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejendomsselskabet, finansieringsvirksomhed, investerings.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.