MM Holding Jyllinge ApS
CVR 37 27 57 51 · Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MM Holding Jyllinge ApS har CVR-nummer 37275751. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jyllingecentret 21, 1., 4040 Jyllinge. Stiftet: 2. december 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 750 kr., årets resultat 750 kr., egenkapital 48.581 kr., aktiver i alt 53.581 kr. Soliditetsgraden på 90,7 % er højere end hos 52 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 750 kr. er lavere end hos 57 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten var næsten uændret fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MM Holding Jyllinge ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jyllingecentret 21, 1., 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Stiftet
- 2 Dec 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab, at foretage investeringer og at udøve enhver aktivitet, der er forbundet hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to direktører i forening
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2015-12-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37275751 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jyllingecentret 21, 1., 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
1,5%
▼ 0,1 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
10,72
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
90,7%
▲ 0,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
0,0%
▲ 0,0 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 750 | 750 | -1.000 | 650 | 1.650 |
| Resultat før skat | 750 | 750 | -1.000 | 202 | 1.178 |
| Årets resultat | 750 | 750 | -1.000 | 202 | 1.178 |
| Egenkapital | 48.581 | 47.831 | 47.081 | 48.081 | 47.879 |
| Aktiver i alt | 53.581 | 52.831 | 52.081 | 53.081 | 52.879 |
| Omsætningsaktiver | 53.581 | 52.831 | 52.081 | 53.081 | 52.879 |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Gæld i alt | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
| Soliditetsgrad | 90.7% | 90.5% | 90.4% | 90.6% | 90.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Malene Bundgaard-Ovesen Siden 2 Dec 201550% Ejer
-
Melanie Legler Siden 2 Dec 201550% Ejer
Ledelse
2-
Malene Bundgaard-Ovesen Siden 2 Dec 2015Direktør
-
Melanie Legler Siden 2 Dec 2015Direktør
Produktionsenheder
1MM Holding Jyllinge ApS
P-nr. 1020949658
Jyllingecentret 21, 1., 4040 Jyllinge
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -1.000 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -2.710 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MM Holding Jyllinge ApS (CVR 37275751)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver aktivitet, foretage.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.