MM-recycling ApS
CVR 43 31 46 96 · Aabenraa · Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MM-recycling ApS har CVR-nummer 43314696. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n. (branchekode 282900). Adresse: Tøndervej 118, 6200 Aabenraa. Stiftet: 1. juni 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 751.344 kr., årets resultat 344.715 kr., egenkapital 747.244 kr., aktiver i alt 1.130.474 kr. Soliditetsgraden på 66,1 % er højere end hos 79 % af de 188 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 344.715 kr. er højere end hos 58 % af de 188 virksomheder i branchen «Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 89 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MM-recycling ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n. (282900)
- Adresse
- Tøndervej 118, 6200 Aabenraa
- Kommune
- AABENRAA
- Antal ansatte
- 2
- Stiftet
- 1 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udvikling, fremstilling og salg af maskiner
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede direktion.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43314696 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tøndervej 118, 6200 Aabenraa
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
46,1%
▲ 27,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,12
▲ 0,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
66,1%
▲ 20,9 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
358,1%
▲ 358,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
188 virksomheder i «Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 751.344 | 397.497 | 632.023 | 71.864 |
| Resultat før skat | 444.099 | 99.618 | 311.870 | 58.155 |
| Årets resultat | 344.715 | 75.245 | 242.111 | 45.173 |
| Egenkapital | 747.244 | 402.529 | 327.284 | 85.173 |
| Aktiver i alt | 1.130.474 | 890.654 | 1.501.205 | 453.908 |
| Omsætningsaktiver | 773.164 | 657.840 | 1.501.205 | 385.840 |
| Kortfristet gæld | 365.206 | 480.165 | 1.137.118 | 350.333 |
| Gæld i alt | 365.206 | 480.165 | 1.137.118 | 350.333 |
| Soliditetsgrad | 66.1% | 45.2% | 21.8% | 18.8% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
Morten Lund Christensen Siden 18 Aug 202250% Ejer
-
Maria Juhl Christensen Siden 22 Nov 202533,33% Ejer
Ledelse
1-
Morten Lund Christensen Siden 1 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1MM-recycling ApS
P-nr. 1028318614
Tøndervej 118, 6200 Aabenraa
Fremstilling af andre maskiner til generelle formål i.a.n. (282900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 37.877 DKK | 8.316 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 342.375 DKK | 75.306 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 70.651 DKK | 15.532 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MM-recycling ApS (CVR 43314696)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver maskiner, udvikling.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.