MN Huse ApS
CVR 38 05 07 10 · Holstebro · Murerarbejde · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MN Huse ApS har CVR-nummer 38050710. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Murerarbejde (branchekode 439100). Adresse: Mads Bjerres Vej 13, 7500 Holstebro. Stiftet: 29. september 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 6. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 4.611.536 kr., årets resultat 1.380.631 kr., egenkapital 1.447.450 kr., aktiver i alt 3.572.201 kr. Soliditetsgraden på 40,5 % er lavere end hos 51 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.380.631 kr. er højere end hos 95 % af de 2.206 virksomheder i branchen «Murerarbejde», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 72 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MN Huse ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Murerarbejde (439100)
- Adresse
- Mads Bjerres Vej 13, 7500 Holstebro
- Kommune
- HOLSTEBRO
- Antal ansatte
-
6
2017 2018
- mathias.nielsen91@gmail.com
- Stiftet
- 29 Sep 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- byggeri af huse og anden i forbindelse hermed stående virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2016-09-29
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38050710 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Mads Bjerres Vej 13, 7500 Holstebro
📍 Hovedadresse · 🏭 2 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: mnhuse.dk Hjemmeside https://mnhuse.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (19. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
95,4%
▲ 15,6 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,68
▲ 0,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
40,5%
▲ 20,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
482,5%
▲ 482,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2206 virksomheder i «Murerarbejde»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 4.611.536 | 2.687.928 | 2.749.974 | 2.022.181 | 2.020.071 |
| Resultat før skat | 1.781.299 | 307.310 | 1.410.001 | 716.881 | 1.066.558 |
| Årets resultat | 1.380.631 | 237.010 | 1.099.522 | 560.110 | 873.567 |
| Egenkapital | 1.447.450 | 296.820 | 1.149.810 | 610.288 | 1.115.178 |
| Aktiver i alt | 3.572.201 | 1.490.670 | 2.221.817 | 1.244.049 | 1.612.601 |
| Omsætningsaktiver | 2.922.524 | 1.407.996 | 2.107.116 | 1.225.615 | 1.582.118 |
| Kortfristet gæld | 1.737.625 | 1.111.879 | 765.701 | 476.021 | 497.423 |
| Gæld i alt | 2.101.989 | 1.193.850 | 1.072.007 | 633.761 | 497.423 |
| Soliditetsgrad | 40.5% | 19.9% | 51.8% | 49.1% | 69.2% |
| Ansatte (gns.) | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MN Cutajar Holding ApS Siden 6 Nov 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Mathias Cutajar Nielsen Siden 29 Sep 2016Direktør
Produktionsenheder
2MN Huse ApS
P-nr. 1021796944
Kusken 7, 7500 Holstebro
Murerarbejde (439100)
👥 1 ansatte
MN Huse ApS
P-nr. 1024292068
Mads Bjerres Vej 13, 7500 Holstebro
Murerarbejde (439100)
👥 6 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MN Cutajar Holding ApS (CVR 39063484)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver huse, murerarbejde, byggeri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.