MN Tømrer Entreprise ApS
CVR 39 14 00 39 · Hedehusene · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MN Tømrer Entreprise ApS har CVR-nummer 39140039. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Hedekæret 85, 2. th, 2640 Hedehusene. Stiftet: 6. december 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste 39.330 kr., årets resultat -114.494 kr., egenkapital -270.595 kr., aktiver i alt 45.994 kr. Soliditetsgraden på -588,3 % er lavere end hos 99 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -114.494 kr. er lavere end hos 86 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MN Tømrer Entreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Hedekæret 85, 2. th, 2640 Hedehusene
- Kommune
- Høje-Taastrup
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 6 Dec 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- håndværk, industri
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-12-06
- Momsnr. (EU VIES)
- DK39140039 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Hedekæret 85, 2. th, 2640 Hedehusene
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,15
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-588,3%
▼ 476,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
9,6%
▲ 9,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 39.330 | -51.724 | 186.797 | 174.168 | 192.457 |
| Resultat før skat | -114.494 | -125.832 | 50.051 | -72.146 | -49.428 |
| Årets resultat | -114.494 | -126.646 | 37.494 | -72.146 | -33.328 |
| Egenkapital | -270.595 | -156.101 | -29.456 | -66.949 | 5.197 |
| Aktiver i alt | 45.994 | 139.171 | 207.064 | 165.396 | 194.340 |
| Omsætningsaktiver | 45.994 | 103.401 | 165.064 | 132.396 | 135.340 |
| Kortfristet gæld | 316.589 | 295.272 | 236.520 | 232.345 | 189.143 |
| Gæld i alt | 45.994 | 295.272 | 236.520 | 232.345 | 189.143 |
| Soliditetsgrad | -588.3% | -112.2% | -14.2% | -40.5% | 2.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MN Hedehusene Holding ApS Siden 6 Dec 2017100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Hauer Nyegaard Siden 6 Dec 2017Adm. dir.
Produktionsenheder
1MN Tømrer Entreprise ApS
P-nr. 1023094866
Hedekæret 85, 2. th, 2640 Hedehusene
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MN Hedehusene Holding ApS (CVR 39132559)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværk, industri.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.