MOBILEVALUE HOLDING ApS
CVR 33 78 32 64 · Randers NØ · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MOBILEVALUE HOLDING ApS har CVR-nummer 33783264. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jomfruløkken 2, 8930 Randers NØ. Stiftet: 6. juli 2011. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -10.125 kr., årets resultat 7.159.901 kr., egenkapital 23.137.078 kr., aktiver i alt 23.142.078 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 92 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.159.901 kr. er højere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MOBILEVALUE HOLDING ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jomfruløkken 2, 8930 Randers NØ
- Kommune
- RANDERS
- Stiftet
- 6 Jul 2011
- Selskabskapital
- 6.255.000 DKK
- Formål
- investeringsvirksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af den samlede bestyrelse eller af direktøren i forening med bestyrelsens formand.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2016-12-22
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33783264 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jomfruløkken 2, 8930 Randers NØ
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
30,9%
▼ 14,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
31,19
▲ 23,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-31,2%
▼ 31,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | 0 | — | — |
| Bruttoresultat | -10.125 | -9.250 | -8.750 | — | — |
| Resultat før skat | 7.157.987 | 10.402.419 | 3.583.070 | 2.755.494 | 5.367.937 |
| Årets resultat | 7.159.901 | 10.402.221 | 3.585.006 | 2.757.760 | 5.370.049 |
| Egenkapital | 23.137.078 | 22.977.177 | 16.074.956 | 14.489.950 | 13.732.190 |
| Aktiver i alt | 23.142.078 | 23.000.375 | 16.088.706 | 14.575.950 | 13.809.502 |
| Omsætningsaktiver | 155.932 | 180.282 | 170.076 | 249.140 | 248.518 |
| Kortfristet gæld | 5.000 | 23.198 | 13.750 | 86.000 | 77.313 |
| Gæld i alt | 5.000 | 23.198 | 13.750 | 86.000 | 77.313 |
| Soliditetsgrad | 100% | 99.9% | 99.9% | 99.4% | 99.4% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
4-
TELEKÆDEN A/S Siden 28 Apr 201733,33% Ejer
-
HOVE-NYBORG HOLDING ApS Siden 30 Nov 201610% Ejer
-
LIIM ESTATE ApS Siden 30 Nov 201620% Ejer
-
sejoce ApS Siden 15 Dec 201710% Ejer
Ledelse
7-
Poul Ravn Tarp Siden 10 Apr 2013Formand
-
Preben Hove-Nyborg Siden 3 Jul 2013Bestyrelsesmedlem
-
Jesper Andersen Siden 10 Apr 2013Bestyrelsesmedlem
-
Line Fiil Tarp Siden 10 Apr 2013Bestyrelsesmedlem
-
Line Fiil Tarp Siden 6 Jul 2011Direktør
-
Ida Marie Fiil Tarp Siden 10 Apr 2013Bestyrelsesmedlem
-
Bent Kristian Risvig Jensen Siden 3 Jul 2013Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1MOBILEVALUE HOLDING ApS
P-nr. 1016988665
Jomfruløkken 2, 8930 Randers NØ
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 31870429
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.