MOIM Holding ApS
CVR 41 29 09 78 · Gelsted · Finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MOIM Holding ApS har CVR-nummer 41290978. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Finansielle holdingselskaber (branchekode 642110). Adresse: Møllevej 10, 5591 Gelsted. Stiftet: 31. marts 2020. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): årets resultat 37.009 kr., egenkapital 179.297 kr., aktiver i alt 179.297 kr. Soliditetsgraden på 100,0 % er højere end hos 94 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 37.009 kr. er lavere end hos 55 % af de 5.779 virksomheder i branchen «Finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MOIM Holding ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Finansielle holdingselskaber (642110)
- Adresse
- Møllevej 10, 5591 Gelsted
- Kommune
- MIDDELFART
- imone.moller@hotmail.com
- Stiftet
- 31 Mar 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- besiddelse af aktier og anparter i helt eller delvis ejede datterselskaber samt enhver aktivitet, der står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-03-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41290978 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Møllevej 10, 5591 Gelsted
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
20,6%
▲ 5,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Soliditetsgrad
100,0%
▲ 0,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
69,1%
▲ 69,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
5779 virksomheder i «Finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | — | — | — | — | 0 |
| Resultat før skat | 37.009 | 21.883 | 35.229 | 12.653 | 31.098 |
| Årets resultat | 37.009 | 21.883 | 35.229 | 12.653 | 31.098 |
| Egenkapital | 179.297 | 142.288 | 120.405 | 85.176 | 72.523 |
| Aktiver i alt | 179.297 | 142.288 | 120.405 | 85.176 | 72.523 |
| Omsætningsaktiver | 2.830 | 2.830 | 2.830 | 2.830 | 2.830 |
| Kortfristet gæld | — | — | — | — | — |
| Gæld i alt | 179.297 | 142.288 | 120.405 | 85.176 | 72.523 |
| Soliditetsgrad | 100% | 100% | 100% | 100% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Imone Møller Siden 1 Apr 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Imone Møller Siden 1 Apr 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1MOIM Holding ApS
P-nr. 1025731707
Møllevej 10, 5591 Gelsted
Finansielle holdingselskaber (642110)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 0 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -670 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MOIM Holding ApS (CVR 41290978)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver ejede, besiddelse, aktivitet.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.