Molbech ApS
CVR 41 08 19 88 · Hals · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Molbech ApS har CVR-nummer 41081988. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Søndre Smalbyvej 2, 9370 Hals. Stiftet: 2. januar 2020. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. juli 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 13.405 kr., årets resultat -22.209 kr., egenkapital 1.413 kr., aktiver i alt 247.917 kr. Soliditetsgraden på 0,6 % er lavere end hos 84 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -22.209 kr. er lavere end hos 75 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 30 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Molbech ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Søndre Smalbyvej 2, 9370 Hals
- Kommune
- Brønderslev
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 2 Jan 2020
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udføre tømrer- og snedkervirksomhed, samt udføre aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2020-01-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41081988 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Søndre Smalbyvej 2, 9370 Hals
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-1.571,8%
▼ 1.524,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,98
▼ 1,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
0,6%
▼ 49,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-97,7%
▼ 97,7 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 13.405 | 19.219 | 145.407 | 281.475 | 185.541 |
| Resultat før skat | -28.470 | -14.402 | -9.072 | 52.795 | -50.047 |
| Årets resultat | -22.209 | -11.234 | -7.092 | 41.180 | -39.232 |
| Egenkapital | 1.413 | 23.622 | 34.856 | 41.948 | 768 |
| Aktiver i alt | 247.917 | 47.495 | 133.389 | 281.832 | 407.507 |
| Omsætningsaktiver | 241.917 | 47.495 | 133.389 | 281.832 | 407.507 |
| Kortfristet gæld | 246.504 | 23.873 | 98.533 | 239.884 | 406.739 |
| Gæld i alt | 246.504 | 23.873 | 98.533 | 239.884 | 406.739 |
| Soliditetsgrad | 0.6% | 49.7% | 26.1% | 14.9% | 0.2% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Molbech Sørensen Holding ApS Siden 2 Jan 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Erik Molbech Sørensen Siden 2 Jan 2020Direktør
Produktionsenheder
1Molbech ApS
P-nr. 1025430081
Søndre Smalbyvej 2, 9370 Hals
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Molbech Sørensen Holding ApS (CVR 41061847)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver snedkervirksomhed, udføre.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.