Molly Corker ApS
CVR 42 54 86 50 · Kvistgård · Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Molly Corker ApS har CVR-nummer 42548650. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (branchekode 204200). Adresse: Ravnebakkevej 4A, 3490 Kvistgård. Stiftet: 15. juli 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -44.714 kr., årets resultat -44.717 kr., egenkapital -291.762 kr., aktiver i alt 109.995 kr. Soliditetsgraden på -265,3 % er lavere end hos 95 % af de 89 virksomheder i branchen «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -44.717 kr. er lavere end hos 68 % af de 89 virksomheder i branchen «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Molly Corker ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (204200)
- Adresse
- Ravnebakkevej 4A, 3490 Kvistgård
- Kommune
- HELSINGØR
- Telefon
- 27591040
- mollycorker@mollycorker.dk
- Hjemmeside
- https://mollycorker.dk
- Stiftet
- 15 Jul 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- fremstille naturlig deodorant og hårvoks til salg online samt enhver virksomhed i hermed stående forbindelse
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-07-15
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42548650 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Ravnebakkevej 4A, 3490 Kvistgård
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Hjemmeside fra CVR: mollycorker.dk Hjemmeside https://mollycorker.dk
- https://www.facebook.com/mollycorker.seducedbynature Sociale medier
- https://www.instagram.com/mollycorker.seducedbynature/ Sociale medier
Fundet automatisk. Sider markeret oplyst til CVR er virksomhedens egen registrerede adresse, hvor virksomhedens navn optræder på siden; øvrige er bekræftet ved, at CVR-nummeret optræder på siden (14. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,27
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-265,3%
▼ 25,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
30,5%
▲ 30,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
89 virksomheder i «Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -44.714 | -74.820 | -109.440 | -173.264 |
| Resultat før skat | -57.315 | -82.457 | -110.962 | -174.203 |
| Årets resultat | -44.717 | -64.317 | -86.554 | -136.173 |
| Egenkapital | -291.762 | -247.045 | -182.727 | -96.173 |
| Aktiver i alt | 109.995 | 102.950 | 98.957 | 120.666 |
| Omsætningsaktiver | 109.995 | 102.950 | 98.957 | 120.666 |
| Kortfristet gæld | 401.757 | 349.995 | 281.684 | 216.839 |
| Gæld i alt | 401.757 | 349.995 | 281.684 | 216.839 |
| Soliditetsgrad | -265.3% | -240% | -184.7% | -79.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Archer Tranquility Holding ApS Siden 15 Jul 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Mikkel Sønderstrup Randløv Siden 15 Jul 2021Direktør
Produktionsenheder
1Molly Corker ApS
P-nr. 1027376971
Ravnebakkevej 4A, 3490 Kvistgård
Fremstilling af parfume, hårshampoo, tandpasta mv. (204200)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | -110.946 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -172.863 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Archer Tranquility Holding ApS (CVR 42546194)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver deodorant, hårvoks, hårshampoo.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.