MOLOCA Holding 2019 ApS
CVR 41 20 28 90 · Agedrup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MOLOCA Holding 2019 ApS har CVR-nummer 41202890. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Lunden 14B, 5320 Agedrup. Stiftet: 16. december 2019. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -15.610 kr., årets resultat 2.029.679 kr., egenkapital 12.595.275 kr., aktiver i alt 12.662.465 kr. Soliditetsgraden på 99,5 % er højere end hos 82 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 2.029.679 kr. er højere end hos 89 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MOLOCA Holding 2019 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Lunden 14B, 5320 Agedrup
- Kommune
- ODENSE
- Stiftet
- 16 Dec 2019
- Selskabskapital
- 62.500 DKK
- Formål
- holdingvirksomhed og hermed forbunden virksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2019-12-16
- Momsnr. (EU VIES)
- DK41202890 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500BXCCA9V2EDA521
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 1 uge siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lunden 14B, 5320 Agedrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
16,1%
▲ 3,2 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
97,12
▼ 402,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,5%
▲ 0,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
35,6%
▲ 35,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -15.610 | -14.940 | -12.620 | -13.761 | -11.539 |
| Resultat før skat | 2.067.057 | 1.639.352 | 1.425.360 | 712.820 | 1.403.619 |
| Årets resultat | 2.029.679 | 1.497.139 | 1.363.192 | 772.480 | 1.353.392 |
| Egenkapital | 12.595.275 | 11.565.596 | 11.068.457 | 10.705.265 | 10.532.785 |
| Aktiver i alt | 12.662.465 | 11.705.468 | 11.076.457 | 10.755.534 | 10.586.698 |
| Omsætningsaktiver | 4.249.595 | 3.993.787 | 3.760.046 | 2.082.188 | 1.747.353 |
| Kortfristet gæld | 43.757 | 8.000 | 8.000 | 50.269 | 8.000 |
| Gæld i alt | 67.190 | 139.872 | 8.000 | 50.269 | 53.913 |
| Soliditetsgrad | 99.5% | 98.8% | 99.9% | 99.5% | 99.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
3-
Caspar Weel Krammer Siden 25 Dec 201920% Ejer
-
Mogens Weel Krammer Siden 16 Dec 201950% Ejer
-
Lotte Weel Krammer Siden 25 Dec 201920% Ejer
Ledelse
1-
Mogens Weel Krammer Siden 16 Dec 2019Direktør
Produktionsenheder
1MOLOCA Holding 2019 ApS
P-nr. 1025612201
Lunden 14B, 5320 Agedrup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 645.672 DKK | 141.897 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 11.420 DKK | 2.177 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -271.181 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 215.875 DKK | 47.299 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -12.503 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MOLOCA Holding 2019 ApS (CVR 41202890)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver holdingvirksomhed, forbunden.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.