Mont Fort Management ApS
CVR 38 93 02 30 · København K · Anden finansiel formidling i.a.n. · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
Mont Fort Management ApS har CVR-nummer 38930230. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden finansiel formidling i.a.n. (branchekode 649990). Adresse: Nørre Farimagsgade 1, 3. th, 1364 København K. Stiftet: 8. september 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 285.900 kr., årets resultat -15.304 kr., egenkapital -33.893 kr., aktiver i alt 71.959 kr. Soliditetsgraden på -47,1 % er lavere end hos 94 % af de 20.968 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.304 kr. er lavere end hos 77 % af de 20.968 virksomheder i branchen «Anden finansiel formidling i.a.n.», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 51 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mont Fort Management ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
- Adresse
- Nørre Farimagsgade 1, 3. th, 1364 København K
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 8 Sep 2017
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- forvaltningsvirksomhed i henhold til lov om forvaltere af alternative investeringsfonde mv
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af den administrerende direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2017-09-08
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38930230 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 549300W26VNVB1KLYQ77
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nørre Farimagsgade 1, 3. th, 1364 København K
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,68
▼ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-47,1%
▼ 37,7 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-12,5%
▼ 12,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
20968 virksomheder i «Anden finansiel formidling i.a.n.»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 285.900 | 584.495 | 528.953 | 743.840 | 933.479 |
| Resultat før skat | -15.040 | -4.099 | -107.501 | -17.022 | 78.399 |
| Årets resultat | -15.304 | -13.603 | -110.581 | -14.008 | 77.469 |
| Egenkapital | -33.893 | -18.589 | -4.985 | 105.594 | 169.602 |
| Aktiver i alt | 71.959 | 196.790 | 222.099 | 281.514 | 333.193 |
| Omsætningsaktiver | 71.959 | 196.790 | 222.099 | 281.514 | 333.193 |
| Kortfristet gæld | 105.852 | 215.379 | 227.084 | 175.920 | 163.591 |
| Gæld i alt | 105.852 | 215.379 | 227.084 | 175.920 | 163.591 |
| Soliditetsgrad | -47.1% | -9.4% | -2.2% | 37.5% | 50.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Rykov Holding ApS Siden 29 Oct 2020100% Ejer
Ledelse
1-
Carsten Bo Rykov Siden 4 Nov 2020Adm. dir.
Produktionsenheder
1Mont Fort Management ApS
P-nr. 1022833797
Nørre Farimagsgade 1, 3. th, 1364 København K
Anden finansiel formidling i.a.n. (649990)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | 81.240 DKK | 17.864 DKK | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Rykov Holding ApS (CVR 38248022)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Janus Henderson Investors Denmark, filial af Janus Henderson Investors Europe S.A. (Luxembourg) København Ø
- Kyst Ventures ApS Holte
- AC MEYERS VÆNGE, KØBENHAVN ApS København K
- Marmorbyen Vest 2 P/S København K
- Marmorbyen Vest 1 P/S København K
- KEEP F ApS København K
- PADK V1 ApS København K
- Ejendomsselskabet PADK M2 ApS København K
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forvaltningsvirksomhed, forvaltere, investeringsfonde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.