Montu Plays ApS
CVR 43 47 32 20 · Vanløse · Produktion af film, videoer og TV-programmer · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Montu Plays ApS har CVR-nummer 43473220. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Produktion af film, videoer og TV-programmer (branchekode 591100). Adresse: Tybjergvej 81, 2720 Vanløse. Stiftet: 25. august 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 530.674 kr., årets resultat -15.510 kr., egenkapital 44.668 kr., aktiver i alt 103.871 kr. Soliditetsgraden på 43,0 % er højere end hos 54 % af de 1.150 virksomheder i branchen «Produktion af film, videoer og TV-programmer», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -15.510 kr. er lavere end hos 67 % af de 1.150 virksomheder i branchen «Produktion af film, videoer og TV-programmer», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten faldt 8 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Montu Plays ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Produktion af film, videoer og TV-programmer (591100)
- Adresse
- Tybjergvej 81, 2720 Vanløse
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 50485611
- ruphone@gmail.com
- Stiftet
- 25 Aug 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- udøve virk-somhed med produktion af film, video, fotografi og andre visuelle medier, samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- selskabet kan tegnes af én direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2022-08-25
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43473220 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Tybjergvej 81, 2720 Vanløse
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-34,7%
▼ 163,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,56
▼ 0,3
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
43,0%
▼ 10,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-120,1%
▼ 120,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1150 virksomheder i «Produktion af film, videoer og TV-programmer»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — |
| Bruttoresultat | 530.674 | 574.182 | 566.049 |
| Resultat før skat | -17.261 | 101.062 | -67.869 |
| Årets resultat | -15.510 | 77.184 | -57.005 |
| Egenkapital | 44.668 | 60.179 | -17.005 |
| Aktiver i alt | 103.871 | 113.431 | 74.878 |
| Omsætningsaktiver | 92.408 | 95.929 | 51.337 |
| Kortfristet gæld | 59.203 | 53.138 | 91.883 |
| Gæld i alt | 59.203 | 53.138 | 91.883 |
| Soliditetsgrad | 43% | 53.1% | -22.7% |
| Ansatte (gns.) | 1 | 1 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Andolana ApS Siden 25 Aug 2022100% Ejer
Ledelse
1-
James-Iestyn Watkin Siden 4 Sep 2024Direktør
Produktionsenheder
1Montu Plays ApS
P-nr. 1028523854
Tybjergvej 81, 2720 Vanløse
Produktion af film, videoer og TV-programmer (591100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Andolana ApS (CVR 43459252)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver visuelle, fotografi, video.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.