Mover-Technology A/S
CVR 27 73 49 01 · Esbjerg N · Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Mover-Technology A/S har CVR-nummer 27734901. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr (branchekode 282200). Adresse: Lammefjordsvej 5, 6715 Esbjerg N. Stiftet: 6. maj 2004. Status: aktiv. Antal ansatte: 8. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -45.112 kr., årets resultat -38.539 kr., egenkapital 323.915 kr., aktiver i alt 338.081 kr. Soliditetsgraden på 95,8 % er højere end hos 95 % af de 138 virksomheder i branchen «Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -38.539 kr. er lavere end hos 81 % af de 138 virksomheder i branchen «Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Mover-Technology A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr (282200)
- Adresse
- Lammefjordsvej 5, 6715 Esbjerg N
- Kommune
- ESBJERG
- Antal ansatte
-
8
2007 2014
- Hjemmeside
- www.herocamper.dk
- Stiftet
- 6 May 2004
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- udvikling, produktion og kommercialisering af udstyr til campingbranchen, intern transport samt til håndtering af byggematerialer samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af to medlemmer af bestyrelsen i forening eller af et medlem af bestyrelsen i forening med en direktør
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2025-04-09
- Binavne
- Bull Bug A/S M Development A/S MOUNTIT DEVELOPMENT A/S WALLMAKER A/S
- Momsnr. (EU VIES)
- DK27734901 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lammefjordsvej 5, 6715 Esbjerg N
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-11,9%
▼ 7,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
20,34
▲ 6,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
95,8%
▲ 2,8 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-164,5%
▼ 164,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
138 virksomheder i «Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -45.112 | -30.435 | -35.161 | -74.277 | -54.406 |
| Resultat før skat | -40.085 | -17.127 | -25.388 | -113.023 | -93.194 |
| Årets resultat | -38.539 | -14.568 | -16.356 | -106.622 | -72.694 |
| Egenkapital | 323.915 | 362.454 | 377.022 | 393.378 | -6.772.889 |
| Aktiver i alt | 338.081 | 389.582 | 383.822 | 403.378 | 28.012 |
| Omsætningsaktiver | 288.081 | 389.582 | 383.822 | 403.378 | 28.012 |
| Kortfristet gæld | 14.166 | 27.128 | 6.800 | 10.000 | 6.800.901 |
| Gæld i alt | 14.166 | 27.128 | 6.800 | 10.000 | 6.800.901 |
| Soliditetsgrad | 95.8% | 93% | 98.2% | 97.5% | -24178.5% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
HeroCamper Group ApS Siden 31 Mar 2025100% Ejer
Ledelse
4-
Lars Steen Pedersen Siden 1 Apr 2025Bestyrelsesmedlem
-
Troels Dyrlund Nakel Siden 1 Apr 2025Bestyrelsesmedlem
-
Troels Dyrlund Nakel Siden 1 Apr 2025Adm. dir.
-
Ole Juul Jørgensen Siden 1 Apr 2025Formand
Produktionsenheder
1Mover-Technology A/S
P-nr. 1010562933
Lammefjordsvej 5, 6715 Esbjerg N
Fremstilling af løfte- og håndteringsudstyr (282200)
👥 7 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: OJJ 19 ApS (CVR 41239972)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver campingbranchen, intern, håndtering.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.