MP Møller Invest ApS
CVR 42 20 70 20 · Ebberup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MP Møller Invest ApS har CVR-nummer 42207020. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Helnæs Byvej 40, 5631 Ebberup. Stiftet: 11. marts 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -6.187 kr., årets resultat 17.438 kr., egenkapital 5.692.891 kr., aktiver i alt 5.701.809 kr. Soliditetsgraden på 99,8 % er højere end hos 87 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 17.438 kr. er lavere end hos 53 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MP Møller Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Helnæs Byvej 40, 5631 Ebberup
- Kommune
- ASSENS
- Telefon
- 31762707
- mpmoeller@outlook.dk
- Stiftet
- 11 Mar 2021
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele og anden hermed beslægtet virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2021-03-12
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42207020 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Helnæs Byvej 40, 5631 Ebberup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
0,3%
▲ 0,0 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
101,12
▼ 9,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
99,8%
▼ 0,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
6,3%
▲ 6,3 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.187 | -7.132 | — | — | — |
| Resultat før skat | 22.356 | 21.030 | 18.587 | 16.283 | 1.423.397 |
| Årets resultat | 17.438 | 16.403 | 14.468 | 12.732 | 1.418.250 |
| Egenkapital | 5.692.891 | 5.742.953 | 5.726.550 | 6.258.000 | 6.258.250 |
| Aktiver i alt | 5.701.809 | 5.751.580 | 5.734.669 | 6.267.000 | 6.267.397 |
| Omsætningsaktiver | 901.809 | 951.580 | 934.669 | 1.467.000 | 1.467.397 |
| Kortfristet gæld | 8.918 | 8.627 | — | — | — |
| Gæld i alt | 8.918 | 8.627 | 8.119 | 9.000 | 9.147 |
| Soliditetsgrad | 99.8% | 99.9% | 99.9% | 99.9% | 99.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Maads Peter Møller Dinell Siden 11 Mar 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Maads Peter Møller Dinell Siden 11 Mar 2021Direktør
Produktionsenheder
1MP Møller Invest ApS
P-nr. 1026903870
Helnæs Byvej 40, 5631 Ebberup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -180.906 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -72.723 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -146.189 DKK | 0 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MP Møller Invest ApS (CVR 42207020)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.