MPM Meulengracht ApS
CVR 37 31 12 94 · Rødovre · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MPM Meulengracht ApS har CVR-nummer 37311294. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Højnæsvej 43, 2610 Rødovre. Stiftet: 18. december 2015. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -11.301 kr., årets resultat -36.526 kr., egenkapital 472.161 kr., aktiver i alt 982.346 kr. Soliditetsgraden på 48,1 % er lavere end hos 75 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -36.526 kr. er lavere end hos 83 % af de 112.779 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MPM Meulengracht ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Højnæsvej 43, 2610 Rødovre
- Kommune
- RØDOVRE
- Stiftet
- 18 Dec 2015
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være holdingselskab for datterselskaber samt anden i denne forbin-delse hermed stående eller afledt virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 1 direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2018-03-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37311294 Ikke momsregistreret
- LEI (GLEIF)
- 984500FE3E7659C3BE08
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Højnæsvej 43, 2610 Rødovre
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-7,7%
▼ 4,4 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,89
▼ 23,4
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
48,1%
▼ 48,1 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-116,5%
▼ 116,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112779 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -11.301 | -9.682 | -16.348 | -8.967 | -6.675 |
| Resultat før skat | -36.526 | -16.874 | -21.343 | 652.721 | -27.989 |
| Årets resultat | -36.526 | -16.874 | -21.343 | 652.721 | -27.989 |
| Egenkapital | 472.161 | 508.687 | 525.561 | 646.904 | -5.816 |
| Aktiver i alt | 982.346 | 528.913 | 1.371.145 | 1.460.102 | 680.084 |
| Omsætningsaktiver | 965.346 | 511.913 | 1.354.145 | — | — |
| Kortfristet gæld | 510.185 | 20.226 | 845.584 | 813.198 | 685.900 |
| Gæld i alt | 510.185 | 20.226 | 845.584 | 813.198 | 685.900 |
| Soliditetsgrad | 48.1% | 96.2% | 38.3% | 44.3% | -0.9% |
| Ansatte (gns.) | 1 | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Martin Touby Meulengracht Siden 18 Dec 2015100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Touby Meulengracht Siden 18 Dec 2015Direktør
Produktionsenheder
1MPM Meulengracht ApS
P-nr. 1020991573
Højnæsvej 43, 2610 Rødovre
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -16.874 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | -39.481 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | -72.279 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -27.990 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | -3.132 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MPM Meulengracht ApS (CVR 37311294)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver forbin, delse, afledt.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.