MR kvalitetsbyg ApS
CVR 37 09 68 73 · Kastrup · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Under konkurs
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MR kvalitetsbyg ApS har CVR-nummer 37096873. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Avlum Alle 24, 2770 Kastrup. Stiftet: 21. september 2015. Status: under konkurs. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2022): bruttofortjeneste 3.662.328 kr., årets resultat 64.329 kr., egenkapital -44.080 kr., aktiver i alt 2.483.302 kr. Soliditetsgraden på -1,8 % er lavere end hos 84 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 64.329 kr. er højere end hos 53 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 29 % fra regnskabsår 2021 til 2022. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MR kvalitetsbyg ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Avlum Alle 24, 2770 Kastrup
- Kommune
- TÅRNBY
- Antal ansatte
-
1
2015 2018
- Stiftet
- 21 Sep 2015
- Kreditstatus
- Konkurs
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- bygge- og anlæg
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2015-09-21
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37096873 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Avlum Alle 24, 2770 Kastrup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,94
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-1,8%
▲ 2,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
542,4%
▲ 542,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 3.662.328 | 2.831.709 | 2.820.767 | 1.912.207 | 1.647.163 |
| Resultat før skat | 92.424 | 34.619 | -363.002 | 109.944 | 1.227 |
| Årets resultat | 64.329 | 10.014 | -283.750 | 81.745 | 4.576 |
| Egenkapital | -44.080 | -108.409 | -118.423 | 165.326 | 83.581 |
| Aktiver i alt | 2.483.302 | 2.449.040 | 1.335.829 | 690.547 | 645.752 |
| Omsætningsaktiver | 2.383.019 | 2.318.167 | — | — | 585.026 |
| Kortfristet gæld | 2.527.382 | 2.557.449 | — | — | 562.171 |
| Gæld i alt | 2.527.382 | 2.557.449 | 1.335.829 | 690.547 | 562.171 |
| Soliditetsgrad | -1.8% | -4.4% | -8.9% | 23.9% | 12.9% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 6 | 6 | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Produktionsenheder
1MR kvalitetsbyg ApS
P-nr. 1020742972
Avlum Alle 24, 2770 Kastrup
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: CVR 37096822
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygge, anlæg.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms