MR-Technic ApS
CVR 37 35 69 48 · Stege · Anden udgivelse af software · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MR-Technic ApS har CVR-nummer 37356948. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Anden udgivelse af software (branchekode 582900). Adresse: Lauritz Larsens Vej 8, 4780 Stege. Stiftet: 8. januar 2016. Status: aktiv. Antal ansatte: 2. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 1.158.181 kr., årets resultat 178.778 kr., egenkapital 310.999 kr., aktiver i alt 906.544 kr. Soliditetsgraden på 34,3 % er lavere end hos 52 % af de 1.326 virksomheder i branchen «Anden udgivelse af software», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 178.778 kr. er højere end hos 77 % af de 1.326 virksomheder i branchen «Anden udgivelse af software», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 19 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MR-Technic ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Anden udgivelse af software (582900)
- Adresse
- Lauritz Larsens Vej 8, 4780 Stege
- Kommune
- VORDINGBORG
- Antal ansatte
-
2
2016 2018
- Stiftet
- 8 Jan 2016
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- it-virksomhed samt anden virksomhed, der naturligt står i forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktionen.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2017-05-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK37356948 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Lauritz Larsens Vej 8, 4780 Stege
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
57,5%
▲ 92,9 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,22
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
34,3%
▲ 3,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
356,2%
▲ 356,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
1326 virksomheder i «Anden udgivelse af software»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 1.158.181 | 970.518 | 1.169.835 | 998.937 | 876.338 |
| Resultat før skat | 232.684 | -87.655 | 191.745 | 49.995 | -62.006 |
| Årets resultat | 178.778 | -69.787 | 147.754 | 37.456 | -49.666 |
| Egenkapital | 310.999 | 197.221 | 328.009 | 239.155 | 258.899 |
| Aktiver i alt | 906.544 | 629.940 | 673.453 | 512.619 | 573.429 |
| Omsætningsaktiver | 723.414 | 449.720 | 485.423 | 476.386 | 515.548 |
| Kortfristet gæld | 594.702 | 432.719 | 345.444 | 273.464 | 314.530 |
| Gæld i alt | 594.702 | 432.719 | 345.444 | 273.464 | 314.530 |
| Soliditetsgrad | 34.3% | 31.3% | 48.7% | 46.7% | 45.1% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Mikael Rømer Siden 8 Jan 2016100% Ejer
Ledelse
1-
Mikael Rømer Siden 8 Jan 2016Direktør
Produktionsenheder
1MR-Technic ApS
P-nr. 1021043857
Lauritz Larsens Vej 8, 4780 Stege
Anden udgivelse af software (582900)
👥 2 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | -90.542 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 130.738 DKK | 28.754 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 0 DKK | 0 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | -88.449 DKK | 0 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 33.807 DKK | 7.436 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MR-Technic ApS (CVR 37356948)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver naturligt, software, udgivelse.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.