M.R.Z Entreprise ApS
CVR 45 51 74 38 · København S · Opførelse af bygninger · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M.R.Z Entreprise ApS har CVR-nummer 45517438. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Njalsgade 21F, 2., 2300 København S. Stiftet: 2. april 2025. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (2. april 2025 – 31. december 2025): bruttofortjeneste 380.691 kr., årets resultat 7.486 kr., egenkapital 27.486 kr., aktiver i alt 236.352 kr. Soliditetsgraden på 11,6 % er lavere end hos 68 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 7.486 kr. er lavere end hos 57 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M.R.Z Entreprise ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 1
- Telefon
- 52765757
- Stiftet
- 2 Apr 2025
- Selskabskapital
- 20.000 DKK
- Formål
- udøve virksomhed med handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-04-02
- Momsnr. (EU VIES)
- DK45517438 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
27,2%
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,13
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
11,6%
Egenkapital i % af aktiver
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 |
|---|---|
| Omsætning | — |
| Bruttoresultat | 380.691 |
| Resultat før skat | 15.758 |
| Årets resultat | 7.486 |
| Egenkapital | 27.486 |
| Aktiver i alt | 236.352 |
| Omsætningsaktiver | 236.352 |
| Kortfristet gæld | 208.866 |
| Gæld i alt | 208.866 |
| Soliditetsgrad | 11.6% |
| Ansatte (gns.) | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M.R.Z Holding ApS Siden 2 Apr 2025100% Ejer
Ledelse
1-
Majdi Zamzam Siden 2 Apr 2025Direktør
Produktionsenheder
1M.R.Z Entreprise ApS
P-nr. 1031219627
Njalsgade 21F, 2., 2300 København S
Opførelse af bygninger (410000)
👥 1 ansatte
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver opførelse, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.