M.S. Development ApS
CVR 38 59 63 49 · Tisvildeleje · Køb og salg af egen fast ejendom · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M.S. Development ApS har CVR-nummer 38596349. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Køb og salg af egen fast ejendom (branchekode 681100). Adresse: Nordhusvej 1B, 3220 Tisvildeleje. Stiftet: 21. februar 2017. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 823.204 kr., årets resultat 79.382 kr., egenkapital 2.186.392 kr., aktiver i alt 17.988.041 kr. Soliditetsgraden på 12,2 % er lavere end hos 60 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 79.382 kr. er højere end hos 61 % af de 7.605 virksomheder i branchen «Køb og salg af egen fast ejendom», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 68 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M.S. Development ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
- Adresse
- Nordhusvej 1B, 3220 Tisvildeleje
- Kommune
- GRIBSKOV
- Antal ansatte
- 1
- Stiftet
- 21 Feb 2017
- Selskabskapital
- 130.926 DKK
- Formål
- investering i fast ejendom og anden i forbindelse hermed bestående virksomhed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-12-31
- Momsnr. (EU VIES)
- DK38596349 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Nordhusvej 1B, 3220 Tisvildeleje
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Websites
- Gættet domæne: msdevelopment.dk Hjemmeside http://msdevelopment.dk
Fundet automatisk og bekræftet ved, at virksomhedens CVR-nummer optræder på siden (22. Oct 2026) . Ret eller fjern oplysninger.
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
3,6%
▲ 20,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
0,17
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
12,2%
▲ 0,5 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
122,1%
▲ 122,1 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
7605 virksomheder i «Køb og salg af egen fast ejendom»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 823.204 | 491.255 | -600.146 | -3.822.772 | -2.587.426 |
| Resultat før skat | 110.361 | -446.599 | -1.910.612 | -4.480.878 | -3.287.026 |
| Årets resultat | 79.382 | -359.742 | -1.503.939 | -3.653.226 | -2.641.967 |
| Egenkapital | 2.186.392 | 2.107.010 | 2.466.752 | 282.263 | -3.779.544 |
| Aktiver i alt | 17.988.041 | 18.070.295 | 18.065.991 | 17.017.081 | 34.023.803 |
| Omsætningsaktiver | 2.728.369 | 2.762.959 | 2.760.991 | 2.349.497 | 3.468.349 |
| Kortfristet gæld | 15.801.649 | 15.963.285 | 15.599.239 | 16.734.818 | 37.803.347 |
| Gæld i alt | 15.801.649 | 15.963.285 | 15.599.239 | 16.734.818 | 37.803.347 |
| Soliditetsgrad | 12.2% | 11.7% | 13.7% | 1.7% | -11.1% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | 0 | 0 | 1 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M. MANSA MANAGEMENT HOLDING ApS Siden 28 Oct 2023100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Mansa Siden 21 Feb 2017Direktør
Produktionsenheder
1M.S. Development ApS
P-nr. 1022392235
Nordhusvej 1B, 3220 Tisvildeleje
Køb og salg af egen fast ejendom (681100)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M. MANSA MANAGEMENT HOLDING ApS (CVR 30080920)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bestående.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.