MSJ Group ApS
CVR 43 34 37 69 · Valby · Andre bygningsinstallationsaktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MSJ Group ApS har CVR-nummer 43343769. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Andre bygningsinstallationsaktiviteter (branchekode 432400). Adresse: Gammel Køge Landevej 119, 2., 2500 Valby. Stiftet: 16. juni 2022. Status: aktiv. Antal ansatte: 3. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 968.305 kr., årets resultat -2.576 kr., egenkapital 50.979 kr., aktiver i alt 347.137 kr. Soliditetsgraden på 14,7 % er lavere end hos 76 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -2.576 kr. er lavere end hos 74 % af de 294 virksomheder i branchen «Andre bygningsinstallationsaktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten steg 52 % fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MSJ Group ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
- Adresse
- Gammel Køge Landevej 119, 2., 2500 Valby
- Kommune
- KØBENHAVN
- Antal ansatte
- 3
- Stiftet
- 16 Jun 2022
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- installation i bygninger
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2023-10-23
- Momsnr. (EU VIES)
- DK43343769 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Gammel Køge Landevej 119, 2., 2500 Valby
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
-5,1%
▲ 45,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,17
▼ 0,1
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
14,7%
▼ 4,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
90,5%
▲ 90,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
294 virksomheder i «Andre bygningsinstallationsaktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 968.305 | 637.408 | 167.429 | -15.301 |
| Resultat før skat | -2.485 | -33.908 | 73.019 | -20.352 |
| Årets resultat | -2.576 | -27.188 | 61.095 | -20.352 |
| Egenkapital | 50.979 | 53.555 | 80.743 | 19.648 |
| Aktiver i alt | 347.137 | 283.830 | 161.469 | 19.648 |
| Omsætningsaktiver | 347.137 | 283.830 | 161.469 | 19.648 |
| Kortfristet gæld | 296.158 | 230.275 | 80.726 | — |
| Gæld i alt | 296.158 | 230.275 | 80.726 | 19.648 |
| Soliditetsgrad | 14.7% | 18.9% | 50% | 100% |
| Ansatte (gns.) | 2 | 1 | 1 | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
A. P. Holding ApS Siden 16 Jun 2022100% Ejer
Ledelse
1-
Junaid Asif Siden 16 Jun 2022Direktør
Produktionsenheder
1MSJ Group ApS
P-nr. 1028355862
Gammel Køge Landevej 119, 2., 2500 Valby
Andre bygningsinstallationsaktiviteter (432400)
👥 3 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: A. P. Holding ApS (CVR 43331922)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver bygningsinstallationsaktiviteter, installation, bygninger.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.