MT KLOAK ApS
CVR 35 67 09 20 · Jyllinge · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MT KLOAK ApS har CVR-nummer 35670920. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (branchekode 433200). Adresse: Vernersvej 2, 4040 Jyllinge. Stiftet: 20. februar 2014. Status: aktiv. Antal ansatte: 1. Seneste årsrapport (1. januar 2024 – 30. juni 2025): bruttofortjeneste 76.219 kr., årets resultat 67.945 kr., egenkapital 602.242 kr., aktiver i alt 624.071 kr. Soliditetsgraden på 96,5 % er højere end hos 98 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 67.945 kr. er højere end hos 54 % af de 6.597 virksomheder i branchen «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MT KLOAK ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
- Adresse
- Vernersvej 2, 4040 Jyllinge
- Kommune
- ROSKILDE
- Antal ansatte
-
1
2014 2018
- Telefon
- 50851990
- mtkloak@hotmail.dk
- Stiftet
- 20 Feb 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- servicevirksomhed mv. efter direktionens anvisninger
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af direktøren
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2025-03-10
- Momsnr. (EU VIES)
- DK35670920 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Vernersvej 2, 4040 Jyllinge
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
11,3%
▲ 1,8 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
28,59
▲ 24,8
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
96,5%
▲ 23,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
34,4%
▲ 34,4 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
6597 virksomheder i «Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 76.219 | 117.353 | 192.438 | 132.815 | 145.789 |
| Resultat før skat | 76.639 | 68.814 | 88.634 | 24.211 | 32.893 |
| Årets resultat | 67.945 | 50.562 | 66.052 | 18.469 | 22.512 |
| Egenkapital | 602.242 | 534.296 | 483.734 | 417.682 | 399.215 |
| Aktiver i alt | 624.071 | 727.171 | 684.996 | 624.600 | 530.264 |
| Omsætningsaktiver | 624.071 | 727.171 | 604.996 | 441.924 | 244.497 |
| Kortfristet gæld | 21.829 | 192.875 | 190.803 | 176.251 | 80.876 |
| Gæld i alt | 21.829 | 192.875 | 190.803 | 176.251 | 80.876 |
| Soliditetsgrad | 96.5% | 73.5% | 70.6% | 66.9% | 75.3% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MT Jyllinge Holding ApS Siden 1 Jul 2024100% Ejer
Ledelse
1-
Michael Garro Throksø Siden 20 Feb 2014Direktør
Produktionsenheder
1MT KLOAK ApS
P-nr. 1019166992
Vernersvej 2, 4040 Jyllinge
Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter (433200)
👥 1 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 81.418 DKK | 17.908 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 117.896 DKK | 25.916 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 181.264 DKK | 39.864 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 121.628 DKK | 26.752 DKK | Enkeltstående selskab |
| 2020 | 125.521 DKK | 27.610 DKK | Enkeltstående selskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MT KLOAK ApS (CVR 35670920)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver anvisninger, servicevirksomhed, direktionens.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.