MT Ølsted ApS
CVR 42 81 42 88 · Hinnerup · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
- Negativ egenkapital i seneste regnskab
Kort fortalt
MT Ølsted ApS har CVR-nummer 42814288. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Læsøvej 6, 8382 Hinnerup. Stiftet: 3. november 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -17.909 kr., årets resultat -18.571 kr., egenkapital -205.853 kr., aktiver i alt 161.011 kr. Soliditetsgraden på -127,9 % er lavere end hos 96 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på -18.571 kr. er lavere end hos 79 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MT Ølsted ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Læsøvej 6, 8382 Hinnerup
- Kommune
- FAVRSKOV
- Stiftet
- 3 Nov 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- eje kapitalandele i andre selskaber samt al virksomhed, som har forbindelse hermed
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af en direktør.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-11-03
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42814288 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Læsøvej 6, 8382 Hinnerup
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Likviditetsgrad
0,32
▲ 0,0
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
-127,9%
▼ 5,0 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
41,9%
▲ 41,9 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -17.909 | -11.625 | -22.125 | -125.170 |
| Resultat før skat | -38.223 | -31.991 | -41.471 | -153.820 |
| Årets resultat | -18.571 | -31.991 | -44.971 | -150.320 |
| Egenkapital | -205.853 | -187.282 | -155.291 | -110.320 |
| Aktiver i alt | 161.011 | 152.435 | 65.330 | 83.407 |
| Omsætningsaktiver | 118.887 | 100.467 | 1.699 | 6.173 |
| Kortfristet gæld | 366.864 | 339.717 | 220.621 | 193.727 |
| Gæld i alt | 366.864 | 339.717 | 220.621 | 193.727 |
| Soliditetsgrad | -127.9% | -122.9% | -237.7% | -132.3% |
| Ansatte (gns.) | 0 | — | — | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
2-
MORTEN THØGERSEN HOLDING ApS Siden 3 Nov 202150% Ejer
-
E3 HOLDING ApS Siden 3 Nov 202150% Ejer
Ledelse
1-
Morten Thøgersen Siden 3 Nov 2021Direktør
Produktionsenheder
1MT Ølsted ApS
P-nr. 1027700485
Læsøvej 6, 8382 Hinnerup
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Thøgersen Holding 2018 ApS (CVR 40290885)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Relaterede virksomheder
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.