M&T Totalentreprise A/S
CVR 33 50 07 50 · Herning · Opførelse af bygninger · Aktieselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
M&T Totalentreprise A/S har CVR-nummer 33500750. Virksomhedsform: Aktieselskab. Branche: Opførelse af bygninger (branchekode 410000). Adresse: Museumsgade 12, 7400 Herning. Stiftet: 18. februar 2011. Status: aktiv. Antal ansatte: 9. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste 6.665.903 kr., årets resultat 436.356 kr., egenkapital 7.603.225 kr., aktiver i alt 15.454.721 kr. Soliditetsgraden på 49,2 % er højere end hos 67 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 436.356 kr. er højere end hos 73 % af de 2.755 virksomheder i branchen «Opførelse af bygninger», der har offentliggjort regnskab. Bruttofortjenesten var næsten uændret fra regnskabsår 2024 til 2025. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som M&T Totalentreprise A/S? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Opførelse af bygninger (410000)
- Adresse
- Museumsgade 12, 7400 Herning
- Kommune
- HERNING
- Antal ansatte
-
9
2011 2018
- Stiftet
- 18 Feb 2011
- Selskabskapital
- 400.000 DKK
- Formål
- håndværksvirksomhed, herunder med udførelse af tømrer- og murerarbejde
- Tegningsregel
- Selskabet tegnes af 2 bestyrelsesmedlemmer i forening.
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2024-09-24
- Momsnr. (EU VIES)
- DK33500750 ✓ Valideret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 3 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Museumsgade 12, 7400 Herning
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
5,7%
▼ 3,3 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
2,13
▼ 0,7
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
49,2%
▼ 10,6 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-32,5%
▼ 32,5 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
2755 virksomheder i «Opførelse af bygninger»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | 6.665.903 | 6.622.589 | 8.019.748 | 8.281.216 | 8.188.487 |
| Resultat før skat | 574.744 | 838.916 | 2.472.139 | 3.016.474 | 2.785.693 |
| Årets resultat | 436.356 | 646.054 | 1.915.989 | 2.341.386 | 2.153.291 |
| Egenkapital | 7.603.225 | 7.166.869 | 8.520.815 | 9.104.826 | 8.063.440 |
| Aktiver i alt | 15.454.721 | 11.988.485 | 11.359.853 | 11.941.242 | 12.997.708 |
| Omsætningsaktiver | 15.448.720 | 11.979.090 | 10.862.830 | 11.760.260 | 12.696.152 |
| Kortfristet gæld | 7.238.128 | 4.192.248 | 1.719.038 | 2.519.416 | 4.811.268 |
| Gæld i alt | 7.238.128 | 4.192.248 | 1.719.038 | 2.519.416 | 4.811.268 |
| Soliditetsgrad | 49.2% | 59.8% | 75% | 76.2% | 62% |
| Ansatte (gns.) | 7 | 7 | 7 | 9 | 13 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
M & T HOLDING 2013 ApS Siden 30 Dec 2013100% Ejer
Ledelse
4-
Dion Møberg Eriksen Siden 12 May 2021Formand
-
Thomas Velbæk Fiedler Siden 18 Feb 2011Direktør
-
Thomas Velbæk Fiedler Siden 12 May 2021Bestyrelsesmedlem
-
Rene Saandvig Nielsen Siden 12 May 2021Bestyrelsesmedlem
Produktionsenheder
1M&T Totalentreprise A/S
P-nr. 1016665068
Museumsgade 12, 7400 Herning
Opførelse af bygninger (410000)
👥 9 ansatte
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: M & T HOLDING 2013 ApS (CVR 35637060)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteter- Mureren & Tømreren Ikast ApS Ikast
- Mureren & Tømreren Herning ApS Herning
- COMSA Danmark ApS København Ø
- COMSA Sucursal Danmark Filial af COMSA, S.A., Spanien København Ø
- EcoNord Group Holding ApS Kongens Lyngby
- MSM Construction ApS Karlslunde
- Ren Multi Service ApS Espergærde
- VILLABYENS MURERFIRMA A/S Kastrup
Levende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver håndværksvirksomhed, udførelse, murerarbejde.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.