MT141014 ApS
CVR 36 40 65 93 · Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
MT141014 ApS har CVR-nummer 36406593. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Korskildeeng 6, st., 2670 Greve. Stiftet: 14. oktober 2014. Status: aktiv. Seneste årsrapport (1. oktober 2024 – 30. september 2025): bruttofortjeneste -6.295 kr., årets resultat 110 kr., egenkapital 5.458 kr., aktiver i alt 14.027 kr. Soliditetsgraden på 38,9 % er lavere end hos 78 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 110 kr. er lavere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som MT141014 ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Korskildeeng 6, st., 2670 Greve
- Kommune
- GREVE
- Stiftet
- 14 Oct 2014
- Selskabskapital
- 50.000 DKK
- Formål
- være komplementarselskab i selskaberne Leto Leasing P/S og i Leto Ejendomme K/S
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af en likvidator
- Revision
- Ja
- Seneste vedtægt
- 2014-10-14
- Momsnr. (EU VIES)
- DK36406593 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Korskildeeng 6, st., 2670 Greve
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
2,0%
▼ 112,5 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
1,64
▲ 0,2
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
38,9%
▲ 11,2 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
-98,2%
▼ 98,2 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -6.295 | -6.294 | -6.545 | -6.000 | -6.350 |
| Resultat før skat | 132 | 6.258 | -6.637 | -6.280 | -6.459 |
| Årets resultat | 110 | 6.126 | -6.451 | -8.063 | -2.257 |
| Egenkapital | 5.458 | 5.348 | -778 | 5.674 | 13.737 |
| Aktiver i alt | 14.027 | 19.341 | 7.956 | 20.286 | 22.235 |
| Omsætningsaktiver | 14.027 | 19.341 | 7.956 | 20.286 | 22.235 |
| Kortfristet gæld | 8.547 | 13.861 | 8.734 | 14.612 | 8.498 |
| Gæld i alt | 8.569 | 13.993 | 8.734 | 14.612 | 8.498 |
| Soliditetsgrad | 38.9% | 27.7% | -9.8% | 28% | 61.8% |
| Ansatte (gns.) | — | — | — | — | — |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
MT 2018 Holding ApS Siden 14 Oct 2014100% Ejer
Ledelse
1-
Martin Tambour Siden 14 Sep 2026Likvidator
Produktionsenheder
1MT141014 ApS
P-nr. 1019804980
Korskildeeng 6, st., 2670 Greve
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | — | — | Datterselskab |
| 2023 | — | — | Datterselskab |
| 2022 | — | — | Datterselskab |
| 2021 | — | — | Datterselskab |
| 2020 | — | — | Datterselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: MT 2018 Holding ApS (CVR 32895417)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringshistorik
-
Status ændret
17 Sep 2026NORMAL → UNDERFRIVILLIGLIKVIDATION
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver leto, selskaberne, komplementarselskab.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.