Muffe Invest ApS
CVR 42 97 17 15 · Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber · Anpartsselskab · CVR-registret ↗
Kort fortalt
Muffe Invest ApS har CVR-nummer 42971715. Virksomhedsform: Anpartsselskab. Branche: Ikke-finansielle holdingselskaber (branchekode 642120). Adresse: Jenlevej 49, 7100 Vejle. Stiftet: 28. december 2021. Status: aktiv. Seneste årsrapport (regnskabsår 2025): bruttofortjeneste -3.040 kr., årets resultat 1.195.252 kr., egenkapital 4.056.538 kr., aktiver i alt 4.309.818 kr. Soliditetsgraden på 94,1 % er højere end hos 58 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Årets resultat på 1.195.252 kr. er højere end hos 84 % af de 112.760 virksomheder i branchen «Ikke-finansielle holdingselskaber», der har offentliggjort regnskab. Kilde: CVR-registret og Erhvervsstyrelsens offentliggjorte årsrapporter. Grunddata synkroniseres ugentligt fra CVR.
Sælger du til virksomheder som Muffe Invest ApS? Bizdex er et CRM med hele CVR-registret indbygget. Find de andre i samme branche, træk dem gennem din pipeline, og se det, når de skifter ejer eller ledelse. 14 dage gratis, uden kort.
Prøv CRM'et gratis i 14 dage →- Branche
- Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
- Adresse
- Jenlevej 49, 7100 Vejle
- Kommune
- VEJLE
- Stiftet
- 28 Dec 2021
- Selskabskapital
- 40.000 DKK
- Formål
- investerings- og holdingvirksomhed
- Tegningsregel
- Virksomheden tegnes af direktøren
- Revision
- Nej
- Seneste vedtægt
- 2021-12-28
- Momsnr. (EU VIES)
- DK42971715 Ikke momsregistreret
- E-faktura (Peppol)
- Ikke på Peppol
Senest synkroniseret fra CVR for 2 uger siden.
Placering
✓ Adresse verificeret (DAWA)Jenlevej 49, 7100 Vejle
📍 Hovedadresse · 🏭 1 produktionsenhed(er)
Nøgletal (seneste regnskab)
Egenkapitalforrentning
29,5%
▲ 20,7 pp
Årets resultat i % af egenkapital
Likviditetsgrad
11,11
▼ 14,9
Omsætningsaktiver / kortfristet gæld
Soliditetsgrad
94,1%
▼ 4,3 pp
Egenkapital i % af aktiver
Vækst i resultat
354,6%
▲ 354,6 pp
Ændring ift. året før
Sammenligning med branchen
112760 virksomheder i «Ikke-finansielle holdingselskaber»Percentil beregnet ud fra de virksomheder, der er importeret lokalt i samme branchekode.
Udvikling
Årets resultat
Bruttoresultat
Egenkapital & aktiver
Soliditetsgrad
Økonomiske nøgletal
Beløb i DKK| Nøgletal | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Omsætning | — | — | — | — | — |
| Bruttoresultat | -3.040 | -11.000 | -6.896 | -5.200 | — |
| Resultat før skat | 1.228.714 | 262.166 | 330.075 | 612.776 | — |
| Årets resultat | 1.195.252 | 262.914 | 331.017 | 613.024 | — |
| Egenkapital | 4.056.538 | 2.996.286 | 3.163.389 | 2.950.172 | 2.337.148 |
| Aktiver i alt | 4.309.818 | 3.044.140 | 3.507.887 | 3.206.812 | 2.925.324 |
| Omsætningsaktiver | 2.814.960 | 1.245.083 | 963.989 | 514.903 | 695.620 |
| Kortfristet gæld | 253.280 | 47.854 | 344.498 | 256.640 | 588.176 |
| Gæld i alt | 253.280 | 47.854 | 344.498 | 256.640 | 588.176 |
| Soliditetsgrad | 94.1% | 98.4% | 90.2% | 92% | 79.9% |
| Ansatte (gns.) | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Kilde: Erhvervsstyrelsens register over offentliggjorte årsrapporter. Omsætning er ofte ikke oplyst for små virksomheder, som i stedet angiver bruttoresultat.
Legale ejere
1-
Henrik Høgdahl Mikkelsen Siden 28 Dec 2021100% Ejer
Ledelse
1-
Henrik Høgdahl Mikkelsen Siden 28 Dec 2021Direktør
Produktionsenheder
1Muffe Invest ApS
P-nr. 1027896096
Jenlevej 49, 7100 Vejle
Ikke-finansielle holdingselskaber (642120)
Selskabsskat
| Indkomstår | Skattepligtig indkomst | Selskabsskat | Type |
|---|---|---|---|
| 2024 | 612.636 DKK | 134.772 DKK | Afregnende selskab |
| 2023 | 584.935 DKK | 128.678 DKK | Afregnende selskab |
| 2022 | 1.107.524 DKK | 243.650 DKK | Afregnende selskab |
| 2021 | 1.532.651 DKK | 337.172 DKK | Administrationsselskab |
Sambeskattet — administrationsselskab: Muffe Invest ApS (CVR 42971715)
Kilde: Skattestyrelsen (skattelister for selskaber).
Ændringer i dit marked
Du kan se, hvad der er sket med denne ene virksomhed.
I Pro lander det på kundekortet i dit CRM, for hele dit marked: nye selskaber, konkurser, navneskift, ejerskifte. Og du får én samlet mail.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Lignende virksomheder
Fundet ud fra virksomhedens aktiviteterLevende liste
Der er flere som denne.
Vi finder dem på, hvad de laver — formål, bibrancher og aktiviteter — ikke på branchekoden alene. I den ene branche, vi har målt på (forsyning), overser koden omkring to tredjedele af markedet. Gem dem som en levende liste, så holder vi den opdateret.
Fx virksomheder der også laver investerings, holdingvirksomhed.
14 dage gratis, uden kort · derefter Bizdex Pro til 299 kr./md. ekskl. moms
Er det jeres virksomhed? Vis jeres CVR-nummer på jeres hjemmeside
Kopiér koden og indsæt den på jeres hjemmeside, fx i sidefoden, hvor I viser jeres CVR-nummer. Badget linker til jeres side her på Bizdex og sætter ingen cookies.